Wracamy z Wielkopolski z 3 złotymi medalami.

W dniach 24-25 lutego w podpoznańskim Luboniu odbył się ogólnopolski turniej badmintona KT++. W 4 kategoriach wiekowych wzięło udział 193 zawodników. Nasz klub swoich przedstawicieli miał w kategorii U-15 (Gabriel Piskorski, Kuba Piotrowski, Kacper Kosz) oraz U-13 (Wojciech Kamiński i Olgierd Byczek) i zaczniemy od tych najmłodszych, bo był to ich dopiero drugi turniej pod egidą Polskiego Związku Badmintona…
Wojtek i Olgierd grając razem w grze podwójnej rywalizowali w fazie grupowej z dwoma deblami. W pierwszym meczu dość pewnie pokonali Macieja Kisielewicza i Stanisława Zaborskiego (21:12, 21:15), ale ten najważniejszy pojedynek w grupie rozegrali z rozstawionymi z nr 1 zawodnikami UKS Przemysł Poznań – Hubertem Janiaczykiem i Wojciechem Wiśniewskim. Po bardzo wyrównanym i zaciętym pojedynku zwyciężyli oni w 3 setach – 17:21, 21:17, 21:17 – i awansowali do półfinału.
W drodze do finału pokonali Antoniego Miotłę i Alana Zielińskiego 21:17, 21:11. W finale natomiast po wyrównanych końcówkach setów pokonali Mikołaja Kulińskiego i Wojciecha Wojnicza – 21:17, 21:18 – tym samym zdobywając swój pierwszy ogólnopolski tytuł.
Chłopcy zagrali również w grze pojedynczej, ale po jednym zwycięstwie i jednej porażce musieli pożegnać się z turniejem na fazie grupowej.
Również znakomicie zaprezentowali się ich starsi koledzy.
Gabriel Piskorski wygrał turniej w grze pojedynczej pokonując w finale członka Kadry Narodowej Młodzików, trzeciego na listach krajowych – Michała Jaworskiego (WKS Śląsk Badminton Wrocław) – 21:17, 21:17. W drodze do finału zawodnik naszego klubu nie stracił nawet seta, pokonując zdecydowanie swoich przeciwników.
W ćwierćfinale odpadł partner deblowy Gabrysia – Kuba Piotrowski. W meczu o półfinał uległ utalentowanemu Filipowi Pączkowi (KS Hubertus Zalesie Górne) – 20:22, 17:21. Jak sam wynik wskazuje, mecz był wyrównany, w którym szkoda przede wszystkim pierwszego seta, gdzie nasz zawodnik miał 3 lotki na wygranie pierwszej partii.
Kuba odbił sobie tę porażkę w grze podwójnej, gdzie z Gabrysiem byli rozstawiani z nr. 1. Badmintoniści KS Masovia Płock wygrali całe zawody nie tracąc nawet seta.
W turnieju wziął udział również Kacper Kosz, który zarówno w grze pojedynczej jak i podwójnej po jednym zwycięstwie i jednej porażce musiał zakończyć rywalizację na fazie grupowej.
Następnym turniejem dla całej piątki zawodników trenera Adama Załęskiego będzie Polish Youth. Ten Międzynarodowy Festiwal Badmintona odbędzie się od 15 do 17 marca w Suwałkach.
Trzymamy kciuki za naszych badmintonistów.