Święto badmintona w Płocku.

W dniu 9.03.24 r. na hali Politechniki w Płocku odbył się turniej ogólnopolski w kategoriach U-19, U-15, U-11 i U-9. Organizatorem przedsięwzięcia był KS Badminton Płock. Warto dodać, że tego typu zawody w Płocku odbyły się dość dawno temu, co podkreślił obecny na hali 3-krotny Olimpijczyk – Przemysław Wacha, który wspominał o rywalizacji na płockich kortach około 25 lat wstecz. Poza oczywistymi zawodnikami z naszego klubu i województwa mazowieckiego do Płocka przyjechali badmintoniści z województwa m.in. lubuskiego, zachodniopomorskiego czy wielkopolskiego.

KS Masovia Płock w turnieju reprezentowało dziewięcioro zawodników grających w różnych kategoriach wiekowych, a byli to: Kuba Piotrowski, Kacper Kosz, Gabriel Piskorski, Sandra Witkowska, Zuzanna Więcek, Franciszek Rajkowski, Jakub Zołoteńko.

W grze pojedynczej chłopców w kat. U-15 całe podium należało do zawodników naszego klubu. Pierwsze miejsce zajął Gabriel Piskorski, drugie Kuba Piotrowski, trzecie Kacper Kosz. W grze podwójnej zwyciężyli Gabriel i Kuba, a drugie miejsce zajęli Kacper ze swoim partnerem deblowym z KS Hubertus Zalesie Górne – Ryszardem Bojarskim. W tej kategorii wiekowej występowali również Olgierd, Wojtek, Franek i Kuba, ale po wyrównanych pojedynkach w grupach zarówno w grze pojedynczej jak i podwójnej nie dostali się do dalszej fazy turnieju. Warto podkreślić, że Wojtek i Olgierd grali w wyższej dla siebie kategorii wiekowej. Wśród najstarszych zawodników turnieju trzecie miejsce zajęła Zuzanna Więcek w grze pojedynczej. W parze z Sandrą Witkowską dziewczyny zajęły drugie miejsce w grze podwójnej.

Słowa uznania należą się organizatorom turnieju, którzy dołożyli wszelkich starań, żeby turniej przebiegał w miłej atmosferze i stał na wysokim poziomie. Podczas turnieju przedstawiciele KS Badminton Płock – Adam i Monika Kosz – wręczyli upominki i uhonorowali trzech zawodników naszego klubu (Gabriel Piskorski, Kuba Piotrowski, Kacper Kosz) oraz trenera Adam Załęskiego za dotychczasowe osiągnięcia i zaangażowanie. Był to bardzo miły gest ze strony organizatorów turnieju.