Obóz w Zakopanem – podsumowanie.

Za naszymi zawodnikami pierwszy etap przygotowań do nadchodzącego sezonu.

Młodsi badmintoniści KS Masovia (Zuzanna Więcek, Leon Burda, Kacper Kosz, Kuba Piotrowski, Gabriel Piskorski, Franciszek Rajkowski, Jakub Zołoteńko) w ramach Kadry Województwa Mazowieckiego ciężko trenowali w stolicy polskich Tatr, by od wrześniu móc w pełni przygotowani rywalizować w zawodach ogólnopolskich w kategoriach młodzik młodszy i młodzik.

Nieco starsi zawodnicy naszego klubu (Adam Kosz, Adam Załęski) w ramach projektu współfinansowanego przez ORLEN „Sponsorowanie startu zawodników KS Masovia Płock w Mistrzostwach Świata Seniorów w Badmintonie w Jeonju (Korea Południowa)” przygotowywali się do w/w imprezy. Projekt ten wspomógł również Płock.

Obóz przygotowawczy przebiegł bez żadnych zakłóceń. Bazą sportową i noclegową naszych zawodników był COS-OPO Zakopane, które jest idealnym miejscem do treningów.

Badmintoniści naszego klubu na zajęciach wykazywali się zaangażowaniem, aktywnością i sumiennością. Przed samym wyjazdem na zgrupowanie można było mieć pewne obawy, bo niektórzy z młodych sportowców wyjeżdżali na taki obóz przygotowawczy po raz pierwszy, ale adaptacja do wysiłku i do panujących zasad i reguł na zgrupowaniu przebiegła błyskawicznie, co oczywiście bardzo cieszy.