Konsultacje i zwycięstwo Kacpra Kosza w Krajowym Turnieju Młodzika Młodszego.

W dniach 1-3 grudnia w Zielonce odbyła się konsultacja Kadry Województwa Mazowieckiego.
Wzięło w niej udział 48 zawodników z całego województwa, w tym 6 badmintonistów z naszego klubu: Gabriel Piskorski, Kuba Piotrowski, Kacper Kosz, Wojciech Kamiński, Olgierd Byczek, Franciszek Rajkowski.
Konsultacje rozpoczęły się piątkowymi testami sprawności ogólnej. Następnie trenerzy oceniali zawodników pod kątem techniki uderzeń.
W sobotę odbyły się dwa treningi (podzielone na 3 grupy), które miały za zadanie poprawiać braki wynikające z piątkowym testów.
W niedzielę odbył się Krajowy Turniej Młodzików i Młodzików Młodszych, w którym wystartowali wszyscy nasi zawodnicy.
W kategorii młodzik w singlu Kuba Piotrowski nie wyszedł z grupy, natomiast Gabriel Piskorski po przejściu pierwszej fazy turnieju w ćwierćfinale przegrał z zawodnikiem UKS Dwójka Wesoła Marcelem Różańskim – 17:21, 21:18, 14:21.
W grze podwójnej para Piskorski/Piotrowski zajęła 3 miejsce.
W kategorii młodzik młodszy ze świetnej strony spisał się Kacper Kosz, który zarówno w singlu, jak i w deblu zajął I miejsce. Warto tutaj nadmienić, że nasz zawodnik w 9 wygranych pojedynkach przegrał seta tylko w finale w grze podwójnej.
Debiutantami w tego typu zawodach byli nasi pozostali zawodnicy.
Wojciech Kamiński w grze pojedynczej po wygraniu grupy awansował do ćwierćfinału, co jest bardzo dobrym wynikiem tego zawodnika. W tej fazie zawodów uległ badmintoniście JKB BadKurp Stegna Julianowi Krukowskiemu – 13:21, 16:21.
Franciszek Rajkowski oraz Olgierd Byczek zakończyli zawody na fazie grupowej, chociaż w meczach, które nieznacznie przegrali było widać dużą walkę oraz determinację.
Wojtek z Olgierdem zagrali również w grze podwójnej, ale turniej, również po wyrównanych pojedynkach, zakończyli na fazie grupowej.