Kępno, Ząbki, Solec Kujawski, Smólnik – weekend badmintonistów KS Masovia Płock

Zawodnicy naszego klubu wystąpili w tych czterech miejscowościach na różnego rodzaju turniejach ogólnopolskich podczas zakończonego weekendu.

Kępno – Indywidualne Mistrzostwa Polskiego Związku Badmintona Elity i Młodzików Młodszych

W tych zawodach wzięli udział Adam Kosz (elita) oraz Kacper Kosz (młodzik młodszy). Ten pierwszy po wyrównanym pojedynku uległ w pierwszej rundzie rozstawionemu z numerem 5/8 zawodnikowi UKS Unia Bieruń Wojciechowi Blautowi – 10:21, 21:17, 21:23. Szkoda trzeciego seta, w którym nasz zawodnik wywalczył sporą przewagę (11:4, 17:10), by w końcówce minimalnie ulec swojemu przeciwnikowi.

Kacper Kosz po przebrnięciu przez eliminacje (w grze pojedynczej wygrał 3 mecze, a w grze podwójnej 2) awansował do turnieju głównego. W singlu w pierwszej rundzie natrafił na rozstawionego z numerem 3/4 zawodnika MKS Orlicz Suchedniów – Piotra Sawicza. Kacper przegrał ten pojedynek, jak się okazało z późniejszym półfinalistom tych mistrzostw,  21:16, 21:14. W grze podwójnej zawodnik naszego klubu grając w parze z badmintonistą UKS Milenium Warszawa – Julianem Baczyńskim – przegrali po wyrównanym pojedynku w pierwszej rundzie z Oskarem Baronem i Mateuszem Witkiem (UKS Plesbad Pszczyna) 21:17, 18:21, 18:21.

Ząbki – IV Ogólnopolski Turniej Dla Dzieci i Młodzieży

W turnieju tym mieliśmy jedną przedstawicielkę – Sandrę Witkowską. W licznie obsadzonych zawodach nasza badmintonistka rozlosowana była do czteroosobowej grupy. Po dwóch przegranych meczach i jednym zwycięstwie Sandra nie awansowała do drabinki głównej, natomiast kontynuowała zawody o dalsze miejsca wygrywając do końca wszystkie swoje mecze.

Smólnik – 10. Mikołajkowy Turniej Badmintona – O czapkę św. Mikołaja

W tych zawodach walczyli Olgierd Byczek oraz Franciszek Rajkowski i walczyli świetnie, gdyż spotkali się razem w finale tego turnieju, ale po kolei. Po wygraniu swoich grup chłopcy awansowali do ćwierćfinału rozgrywek. Tam również nie mieli sobie równych, więc mecz o czapkę św. Mikołaja był wewnętrzną sprawą zawodników naszego klubu. W finale wygrał Olgierd Byczek.

Solec Kujawski – 28. Mikołajkowy Ogólnopolski Turniej Badmintona Seniorów Yonex Cup

Tutaj, podobnie jak w Ząbkach mieliśmy jedną przedstawicielkę, a była nią Magdalena Koba. Magda przyzwyczaiła nas do świetnych wyników i tym razem nie było inaczej. W grze podwójnej (grając w parze z Dorotą Grzejdak) oraz grze mieszanej (grając w parze z Krzysztofem Walendą) wygrała całe zawody. Badmintonista KS Masovia rozegrała przez cały turniej sześć pojedynków, w których nie przegrała nawet jednego seta.