V miejsce Kuby Piotrowskiego i Gabriela Piskorskiego w Ogólnopolskich Mistrzostwach Szkół!

W rozgrywanych w Białymstoku w dniach 24-26 listopada Ogólnopolskich Mistrzostwach Szkół z bardzo dobrej strony zaprezentowali się nasi zawodnicy, którzy w tym turnieju reprezentowali barwy swojej szkoły – czyli SP 20 w Płocku.

Na początku trzeba zaznaczyć, że zawody te stały na bardzo wysokim poziomie, gdzie wzięło udział 21 szkół z całej Polski, które najpierw musiały przejść przez eliminacje rejonowe, powiatowe oraz wojewódzkie. W składach niektórych szkół byli medaliści Mistrzostw Polski oraz czołowi zawodnicy z list klasyfikacyjnych Polskiego Związku Badmintona.
Po wygraniu swojej grupy, zwyciężając wszystkie mecze (z SP 2 Bytów 5:0, z SP Śledziejowice 3:2, z SP Wólka Rokicka 5:0) uczniowie Szkoły Podstawowej nr 20 w Płocku w ćwierćfinale zmierzyli się z faworytami imprezy i jak się okazało późniejszymi zwycięzcami – ZSO I MS Szklarska Poręba. Badmintoniści Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Szklarskiej Porębie wygrali z naszymi zawodnikami 3:0. Po odpadnięciu w ćwierćfinale badmintoniści KS Masovia stoczyli jeszcze dwa pojedynki. Oba mecze wygrali (3:1 z SP 2 Sulęcin oraz 3:0 z ZSP Tyniec Mały) zajmując tym samym ostatecznie V miejsce.
Dziękujemy Jackowi Piotrowskiemu – nauczycielowi wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej nr 20 w Płocku – za poświęcony czas i zaangażowanie w w/w zawody.