Zwycięstwo Kuby Piotrowskiego i Gabrysia Piskorskiego w Krajowym Turnieju Młodzika Młodszego!

Zawodnicy naszego klubu po raz pierwszy w swojej krótkiej przygodzie z badmintonem wygrywają turniej ogólnopolski Polskiego Związku Badmintona.

Kuba i Gabryś grając razem w parze stanęli na najwyższym stopniu podium w Krajowym Turnieju Młodzika Młodszego, który rozgrywany był w Baranowie w poprzedni weekend.

Po drodze po złoty medal badmintoniści z Płocka pokonali zawodników rozstawionych z numerem 1, 2 i 3. W półfinale i finale stoczyli zacięte 3-setowe pojedynki, gdzie wykazali się determinacją i walką do ostatniej lotki. Przede wszystkim mógł się podobać mecz finałowy, gdzie było dużo emocji i zwrotów akcji. Ostatecznie zawodnicy naszego klubu po dramatycznych końcówkach w drugim i trzecim secie wygrali 21:15, 21:23, 23:21.

Badmintoniści KS Masovia Płock wystąpili również w turnieju w grze pojedynczej. Kuba po 1 zwycięstwie i 1 porażce (z zawodnikiem rozstawionym z nr 1) zakończył turniej na fazie grupowej, natomiast Gabryś po dwóch zwycięstwach w pierwszej fazie turnieju przegrał mecz o wejście do ćwierćfinału z późniejszym półfinalistą (19:21, 13:21).

Wspomniani wyżej zawodnicy i Kacper Kosz za dwa tygodnie rozegrają ostatni w tym sezonie turniej – Mistrzostwa Polski Młodzików Młodszych – które rozegrane zostaną w Suchedniowie.