4 złote medale i 1 brązowy na Mistrzostwach Polski Seniorów w badmintonie!

Z 5 krążkami (4 złotymi i 1 brązowym) wracają z Kępna nasi zawodnicy z Mistrzostw Polski Seniorów. Zawody te są częścią projektu finansowanego przez PKN ORLEN – „Sponsorowanie startu zawodników KS Masovia Płock w Mistrzostwach Świata Seniorów w Badmintonie w Jeonju (Korea Południowa)”

Był to bardzo udany weekend dla płockich badmintonistów. Klub nasz w tych zawodach reprezentowali – Monika Bieńkowska, Magdalena Koba, Adam Kosz, Adam Załęski.

Finalnie w Kępnie wystartowało 284 zawodników, co jest kolejnym rekordem na imprezie tej rangi. Wśród zawodników byli medaliści różnych turniejów międzynarodowych (m.in. Mistrzostw Europy, czy Mistrzostw Świata), a w szczególności należy podkreślić występ jednego z najwybitniejszych polskich badmintonistów – Przemysława Wachy – 4-krotnego uczestnika Igrzysk Olimpijskich.

W przeciągu całego turnieju bardzo dużo było pojedynków zaciętych, gdzie o losach spotkań decydowały końcówki meczy, wygrywane minimalnie przez jedną ze stron.

Magdalena Koba 🥇🥇 w przeciągu całego turnieju przegrała tylko w jednym pojedynku seta, a był to mecz finałowy w grze mieszanej. Grając w parze z Krzysztofem Walendą (MKS Garwolin) wygrali oni na parę z Wrocławia – Krzysztofa Grabka i Małgorzatę Średnicką – 21:10, 22:24, 21:10. Już bez straty seta Magda poradziła sobie w grze podwójnej, gdzie jej partnerką była Bożena Wołkowycka z Katowic. Panie dość pewnie zwyciężyły w tej kategorii.

Monika Bieńkowska w parze z Adamem Koszem 🥇 po dramatycznym, trwającym prawie godzinę pojedynku, wygrali finałowe spotkanie z parą Sławomir Hetmański (LUKS Victoria Domecko) / Anna Kocimska (WWL Badminton Club) – 21:17, 16:21, 21:19.

Pojedynek ten miał swoją dramaturgię i obfitował w bardzo długie wymiany. Losy spotkania decydowały się do ostatnich lotek. W końcówce to jednak nasi zawodnicy zachowali więcej spokoju i mogli cieszyć się ze zwycięstwa.

Monika Bieńkowska 🥇 dorzuciła również złoty krążek w grze podwójnej grając w parze z Dominiką Guzik-Płuchowską (AZS AGH Kraków) wygrywając wszystkie pojedynki w dwóch setach. Panie na matach wykazały się dobrym przygotowaniem technicznym i taktycznym i pewnie sięgnęły po tytuł mistrzyń Polski w grze podwójnej.

Brązowy medal dorzucił Adam Załęski 🥉 grając w parze z Moniką Kowalczyk (Suchedniów). W tym przypadku można mówić o małym niedosycie, gdyż w półfinale po trzysetowym pojedynku nasz mikst uległ nieznacznie. W ostatnim secie na przerwę schodzili prowadząc 11:4, a w końcówce wygrywali nawet 17:14, żeby niestety uznać wyższość bardzo utytułowanej parze Rafał Hawel / Magdalena Jaworek.

Dziękujemy za finansowe wsparcie PKN ORLEN i Miasto Płock.