Sukcesy naszych młodych badmintonistów

W dniach 5-7.04.24 r. w Suchedniowie odbył się Puchar Gór Świętokrzyskich. W ramach tych zawodów odbyły się turnieje, w których wzięli udział zawodnicy KS Masovia Płock.

W Krajowym Turnieju Młodzików Młodszych wystąpili Olgierd Byczek oraz Wojciech Kamiński, natomiast w Super Grand Prix Młodzików (drugi pod względem ważności turniej po Mistrzostwach Polski) wzięli udział Kuba Piotrowski, Kacper Kosz i Gabriel Piskorski.

Wojtek wraz z Olgierdem grając razem w parze zajęli drugie miejsce w grze podwójnej. Do srebrnego medalu Wojtek dorzucił jeszcze brąz w grze pojedynczej. Olgierd był o krok od półfinału, ale w meczu ćwierćfinałowym w 3 setach przegrał pojedynek o wejście do strefy medalowej (14:21, 21:14, 17:21).

Ich nieco starsi koledzy dzień później na tej samej hali rozpoczęli zawody – Super Grand Prix Młodzików. Brązowy medal w grze pojedynczej zdobył Gabriel Piskorski, który po wyeliminowaniu m.in. rozstawionego z numerem 1 zawodnika WKS Śląsk Badminton Wrocław – Antoniego Wielgusa – awansował do półfinału. Tam w trzech setach uległ badmintoniście UKS Korona Pabianice – Kacprowi Grabarzowi – 21:18, 18:21, 9:21. W meczu o brązowy medal Gabriel wygrał mecz z partnerem deblowym Antoniego Wielgusa – Michałem Jaworskim – 21:13, 16:21, 21:8.

Srebrny medal w grze podwójnej zdobył Gabriel z Kubą Piotrowskim. Po zwycięskich meczach w fazie grupowej badmintoniści z Płocka awansowali do finału i tam stoczyli wyrównany pojedynek z aktualnymi Mistrzami Polski (Wielgus/Jaworski). Ostatecznie zwyciężyli zawodnicy z Wrocławia – 11:21, 21:16, 15:21.

Kacper Kosz po wyrównanych pojedynkach (na 8 meczy 5 spotkań 3 setowych) z bilansem 4 zwycięstw i 4 porażek nie wyszedł zarówno w grze pojedynczej, jak i podwójnej z grupy z pierwszego miejsca, ale rozegrał jeszcze później kilka ciekawych meczów, które powinny procentować w następnych turniejach.