106th Yonex All England Seniors

W podlondyńskim Hatfield w dniach 12-14 kwietnia odbył się jeden z najstarszych i najbardziej prestiżowych turniejów w seniorskim badmintonie na Świecie. Do Anglii polecieli zawodnicy naszego klubu – Adam Kosz i Adam Załęski. W zawodach wzięło udział 630 zawodniczek i zawodników z różnych regionów Świata.


Badmintoniści z Płocka grali tylko w grze podwójnej, gdzie w pierwszej rundzie trafili na rozstawianych z numer 2 zawodników z Francji – Baptiste Careme / Bruno Cazau. Nasz debel po dobrym meczu i dłuższymi fragmentami wyrównanej walce uległ turniejowej „2” 15:21, 17:21. Badmintoniści z Płocka często wychodzili na prowadzenie, ale w końcówkach setów to ich rywale wykazywali się większą konsekwencją i skutecznością „odskakując” na kilka punktów, czego już nie udawało się nadrobić. Jak się później okazało francuski debel wygrał cały turniej nie tracąc nawet seta.


Możliwość rozegrania pojedynku na takim poziomie cieszy naszych zawodników z perspektywy zbliżających się Mistrzostw Polski i Mistrzostw Europy. Warto w tym miejscu podkreślić, że Baptiste Careme jeszcze nie tak dawno był zaliczany do czołowych zawodników w grze podwójnej w Europie w kategorii elity. W rankingu światowym BWF zajmował 29 miejsce w grze mieszanej i 27 w grze podwójnej.