Kolejny medal naszych zawodników na ogólnopolskim turnieju!

W ubiegłą sobotę badmintoniści KS Masovia Płock startowali w Kępnie w Krajowym Turnieju Młodzika Młodszego (Meblarz-Cup).

Gabriel Piskorski, Kacper Kosz oraz Kuba Piotrowski, bo o nich mowa, na wielkopolskich matach zdobyli kolejne bezcenne doświadczenie, rywalizując z innymi zawodnikami z całej Polski.

W grze pojedynczej do ćwierćfinału udało się awansować Gabrysiowi, który w walce o półfinał uległ zawodnikowi LKS Technik Głubczyce – Ignacemu Walaszkowi – 17:21, 9:21.

Kacper oraz Kuba zakończyli rozgrywki na fazie grupowej wygrywając jeden mecz i jeden przegrywając. Kuba musiał uznać wyższość późniejszego zwycięzcy całego turnieju – Kacpra Grabarza, natomiast po wyrównanym trzysetowym pojedynku Kacper Kosz przegrał z późniejszym półfinalistą.

W grze podwójnej para Piskorski / Kosz zdobyli brązowy medal. Po wygraniu dwóch pojedynków grupowym i wyeliminowaniu turniejowej „trójki”, zawodnicy naszego klubu w półfinale ulegli po zaciętym pojedynku badmintonistom z LKS Technik Głubczyce – Kordianowi Krawcowi i Ignacemu Walaszkowi.

Kuba Piotrowski również bardzo dobrze zaprezentował się w grze podwójnej, gdzie jego partnerem był zawodnik z UKS Korona Pabianice – Maciej Siewiaszczyk.

Chłopcy trafili do grupy z 4 parami deblowymi, ale znów z faworytem zawodów – Kacprem Grabarzem. Kuba i jego kolega z Pabianic dwa grupowe pojedynki wygrali, ale na drodze do półfinału stanęła para Grabarz / Krupowczyk, która w dwusetowym pojedynku wygrała z deblem – Piotrowski / Siewiaszczyk.