Brązowy medal Kuby Piotrowskiego na Międzynarodowym Festiwalu Badmintona!

W dniach 26-27 maja w Białymstoku odbył się Międzynarodowy Festiwal Badmintona. Zawody rozgrywane były w 4 kategoriach wiekowych (U-9, U-11, U-13, U-15). Wszyscy nasi zawodnicy (Gabriel Piskorski, Kacper Kosz, Kuba Piotrowski) rywalizowali z badmintonistami nieprzekraczającymi trzynastego roku życia. Poza zawodnikami z Polski na białostockich kortach można była obserwować sportowców z Ukrainy, Portugalii, Łotwy, Litwy oraz Estonii.

Do Płocka nasi młodzi badmintoniści wracają z jednym brązowym medalem za sprawą Kuby Piotrowskiego, który w parze z Ukrainką Varvarą Poperezhaią zajęli 3 miejsce w grze mieszanej.

Również dobrze spisali się badmintoniści KS Masovia Płock w grach pojedynczych. Kacper Kosz i Gabriel Piskorski przegrali tylko po jednym meczu w grupie, a Kuba Piotrowski dwa. Biorąc uwagę, że grupy były 4 i w większości 5 osobowe, jest to dobry rezultat.

Kacper z Gabrysiem zagrali w turnieju jeszcze w grze podwójnej, ale po zaciętych pojedynkach zakończyli zawody na fazie grupowej.

Ciekawym rozwiązaniem wykazali się organizatorzy zawodów losując badmintonistów do grup 4 i 5 osobowych, a nie jak dotychczas do 3 osobowych. Przez to prawie każdy z zawodników startujących w turnieju rozegrał o dwa mecze więcej niż zazwyczaj.

Gratulujemy naszym młodym badmintonistom i cieszymy się z ich postępów w grze.