5 medali naszych zawodników na Krajowym Turnieju (KT++) w Pabianicach!

Bardzo dobry występ zanotowali zawodnicy KS Masovia Płock podczas Krajowego Turnieju, który odbył się w poprzedni weekend w Pabianicach.

W grze podwójnej młodzików nie tracąc nawet seta pierwsze miejsce zajęli Gabriel Piskorski oraz Kuba Piotrowski.

Do złota w grze podwójnej Gabriel dołożył złoto w grze mieszanej, w której partnerką naszego zawodnika była badmintonistka WKS Śląsk Wrocław – Amelia Zielińska.

Do finału miksta awansował Kacper Kosz, który grając w parze z Natalią Karolak (KS Hubertus Zalesie Górne) musiał uznać wyższość starszego o rok kolegi klubowego.

Do srebra w grze mieszanej Kacper dołożył również srebro w grze pojedynczej. Zawodnik naszego klubu w drodze do finału miał ciężkie 3-setowe pojedynki, a biorąc pod uwagę fakt, że występował w 3 grach, finał w grze pojedynczej byłby jego 12 meczem w turnieju. Żeby nie ryzykować pogłębienia się drobnego urazu, Kacper nie wyszedł na finałową potyczkę.

W kategorii młodzika młodszego mieliśmy dwóch przedstawicieli – Olgierda Byczka i Wojciecha Kamińskiego. Chłopcy w grze podwójnej zdobyli brązowy medal, natomiast w grach pojedynczych po wyrównanych spotkaniach odpadli w grupowej fazie turnieju.

Wyniki osiągane przez zawodników KS Masovia Płock bardzo nas cieszą, ale chyba jeszcze bardziej cieszy postęp w grze każdego z nich. Optymistyczne jest również to, że stają się coraz bardziej świadomymi zawodnikami, którzy zdają sobie sprawę, że żeby ten postęp w grze ciągle się pojawiał będzie potrzebna systematyczna, konsekwentna i ciężka praca. Życzymy im wytrwałości w dążeniu do celu oraz czerpania radości z gry i treningów, bo bez tego elementu ciężko wyobrazić sobie systematyczny postęp.