Zwycięstwo Adama Kosza na Otwartym Grand Prix Elity!

Na najwyższym stopniu podium podczas XX Warszawskiego Otwartego Festiwalu Badmintona, rozgrywanego jak co roku w Warszawie, stanął zawodnik naszego klubu – Adam Kosz – grając w parze z Karoliną Żeromską (Olsztyn).

Po wygraniu grupy i zwycięstwie w trzy-setowym pojedynku z rozstawionymi z nr 1 Szymonem Malikiem (MKS Stal Nowa Dęba) i Urszulą Trusińską (WWL Badminton Club) Adam ze swoją partnerką mikstową awansował do finału, gdzie również potrzebowali trzech partii, by ostatecznie cieszyć się ze zwycięstwa w tym turnieju. W finale przeciwnikami Adam i Karoliny był mikst – Tomasz Matoga (TKKF Uklejna Myślenice) / Stefania Stefańczyk.

Podczas  XX Warszawskiego Otwartego Festiwalu Badmintona odbywały się inne turnieje, w których brali udział nasi młodsi zawodnicy.

W Otwartym Grand Prix Młodzików wystąpił Kuba Piotrowski oraz Gabriel Piskorski.

W grach pojedynczych badmintoniści z Płocka turniej zakończyli na fazie grupowej, gdzie zarówno Kuba jak i Gabriel zajęli drugie miejsce.

Podobnie rzecz się miała w grze podwójnej, gdzie grając razem w parze jeden mecz w grupie wygrali i jeden przegrali, wychodząc co prawda z grupy z drugiego miejsca, ale rywalizując w kolejnym etapie turnieju o dalsze miejsca.

W Krajowym Turnieju Młodzika Młodszego wystąpił Kacper Kosz.

Zawodnik KS Masovia Płock w grze pojedynczej zajął 4 miejsce wygrywając grupę, w której pokonał rozstawianego z nr 3 zawodnika MKS Spartakus Niepołomice – Aleksandra Skórę. Po zaciętym pojedynku o brązowy medal, Kacper nieznacznie przegrał z badmintonistą ze Słowacji – Lucasem Simko – 21:19, 18:21, 15:21.

Nasz zawodnik wystąpił również w grze podwójnej, gdzie partnerem Kacpra był zawodnik JKB BadKurp Stegna – Julian Krukowski. Młodzi badmintoniści zajęli ostatecznie 3 miejsce, choć niewiele zabrakło, by zagrali w finale, gdyż nieznacznie ulegli w meczu o finał parze z Niepołomic – Skóra / Sadura – 21:18, 17:21, 14:21.