Złoto i srebro na 4. Austrian Senior Open 2023

Zawodnicy z 18 krajów z różnych zakątków Świata przyjechali do austriackiego Sankt Pölten by rywalizować w 4. Austrian Senior Open 2023. Do miasta położego 60 km. na zachód od Wiednia zawitało prawie 200 badmintonistów i badmintonistek m.in. z Niemiec, Danii, Anglii, Chin, Japonii, Czech, Słowenii, Portugalii i oczywiście Polski.

Z naszego klubu do Austrii w ramach projektu finansowanego przez PKN ORLEN – „„Sponsorowanie startu zawodników KS Masovia Płock w Mistrzostwach Świata Seniorów w Badmintonie w Jeonju (Korea Południowa)” pojechali Adam Kosz i Adam Załęski. Badmintoniści naszego klubu zaprezentowali się znakomicie przywożąc z Austrii 2 medale:

🥈 srebrny medal w grze podwójnej grając razem w parze

🥇 złoty medal w grze mieszanej (Adam Załęski / Monika Kowalczyk – Kielce)

Na zawodach było dużo pojedynków na wysokiej intensywności, co cieszy, gdyż celem głównym naszych zawodników było ogrywanie się z badmintonistami z innych krajów, którzy prezentują różne style gry. Był to ostatni sprawdzian przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski, które odbędą się na początku czerwca w Kępnie. Dziękujemy Agata Kornacka i Monice Kowalczyk za wspólną grę oraz naszym kolegom (Michał Gomoła , @Maciej Gomoła ) i koleżankom klubowym (Monika Bieńkowska) za treningi przed tymi zawodami.