Worek medali płockich badmintonistów!

W ubiegłą niedzielę zakończyły się Indywidualne Mistrzostwa Polski Seniorów, które w tym roku odbywały się w Drzonkowie. Nasz klub w tych zawodach reprezentowali Monika Bieńkowska, Magdalena Koba oraz Adam Załęski. Grupę płockich badmintonistów uzupełnił Adam Kosz, zawodnik zaprzyjaźnionego i współpracującego z naszym klubem KS Badminton Płock.

Z rekordowych pod względem frekwencji (ponad 300 zawodniczek i zawodników) Mistrzostw Polski sportowcy KS Masovia przywożą 5 medali (jeden złoty, dwa srebrne oraz dwa brązowe).

Na najwyższym stopniu podium w grze podwójnej kobiet stanęła Monika Bieńkowska, która w parze z Dominiką Guzik-Płuchowską (AZSAGH Kraków) pokonała w finale Magdalenę Nielsen (Herfolge) oraz Justynę Schneeweiss (Berlin) 21:12, 21:14. Warto w tym miejscu podkreślić, że płocko-krakowski debel w całych zawodach nie stracił nawet seta.

Srebrny medal w grze podwójnej zdobył Adam Załęski, gdzie jego partnerem był wspomniany wyżej Adam Kosz. W finałowym pojedynku przeciwnikami płockiego debla był duet Andrzej Gasz (UKS Unia Bieruń) i Wojciech Poszelężny (Kędzierzyn-Koźle). Złoty medal był na wyciągnięcie ręki, gdyż po wygraniu pierwszego seta 21:17 w drugich Płocczanie prowadzili 19:18, by ostatecznie tego seta przegrać. Na początku trzeciej odsłony Gasz z Poszelężnym odskoczyli na kilka punktów i niestety już tej przewagi nie oddali.

Płoccy badmintoniści w miejscowości pod Zieloną Górą w różnych kategoriach wiekowych występowali również w grze mieszanej.

Magdalena Koba zdobyła brązowy medal grając w parze z Krzysztofem Walendą (MKS Garwolin). W półfinale zawodniczka naszego klubu wraz ze swoim partnerem stoczyła niesamowicie wyrównany trzy setowy pojedynek, w którym minimalnie uległa Markowi Gałczyńskiemu (Suchedniów) i trzykrotnej uczestniczce Igrzysk Olimpijskich – Katarzynie Krasowskiej – 19:21, 21:17, 17:21.

Adam Załęski również zdobył brązowy medal w grze mieszanej w innej kategorii wiekowej, a jej partnerką była mieszkająca na co dzień w Berlinie Justyna Schneeweiss. Po drodze do półfinału para ta stoczyła bardzo zacięte trzysetowe pojedynki, w których o ostatecznym triumfie decydowała końcówka spotkań.

Srebrny medal również w grze mieszanej zdobyła zawodniczka KS Masovia Monika Bieńkowska, która grała w parze z Adamem Koszem. Płocka para mogła wyjechać z Drzonkowa ze złotymi medalami na szyi, gdyż mecz finałowy zakończył się minimalnym zwycięstwem przeciwników. Monika i Adam przegrali mecz finałowy na doświadczonego miksta Gasz / Guzik-Płuchowska 17:21, 21:19, 19:21.

Adam Kosz do dwóch wymienionych wyżej medali dorzucił złoty krążek w grze pojedynczej, wygrywając całe zawody dość pewnie, nie tracąc przy tym seta.

Teraz czas na zasłużony odpoczynek, a za niedługo płoccy badmintoniści zaczną przygotowania do Mistrzostw Europy, które odbędą się pod koniec sierpnia w Belgii.