Weekend badmintonowy pełen wrażeń

Był to pracowity weekend dla naszych młodych zawodników. Od piątku do niedzieli czwórka badmintonistów KS Masovia Płock (Gabriel Piskorski, Leon Burda, Wojciech Kamiński, Kacper Kosz) uczestniczyła w konsultacjach Kadry Wojewódzkiej.

Najważniejszymi elementami zgrupowania były testy sprawności fizycznej, jak również przegląd zawodników z różnych klubów Mazowsza pod kątem umiejętności technicznych. Po konsultacjach Gabryś został w Zielonce by uczestniczyć w turnieju – Otwarte Grand Prix Mazowsza. Uzyskał świetny wynik zajmując 2 miejsce w grze pojedynczej oraz 2 miejsce w grze podwójnej.

Trójka pozostałych zawodników udała się do Józefosławia by rywalizować w III Badmintonowym Turnieju Dzieci i Młodzieży. Przy okazji tego turnieju, odbywały się jeszcze inne zawody, a łącznie na kortach zameldowało się prawie 400

zawodników, co jest świetnym wynikiem organizatorów. Do ośrodka w Lavo (gdzie trenuje Kadra Narodowa Badmintona) poza

wymienionymi wyżej zawodnikami wybrała się duża grupa badmintonistów naszego klubu. Poniżej podaję rezultaty każdego z nich:

Wojciech Kamiński – 1 miejsca

Kacer Kosz – 4 miejsca

Leon Burda – odpadnięcie w fazie ćwierćfinału

Macie Sępiak – odpadnięcie w fazie grupowej po dwóch przegranych, lecz bardzo wyrównanych pojedynkach

Sandra Witkowska – wyjście z grupy po 3 zwycięstwach i odpadnięcie w 1/8 finału

Zuzanna Więcek – wyjście z grupy i odpadnięcie w fazie ćwierćfinału

Olgierd Byczek – wyjście z grupy i odpadnięcie w 1/8 finału

Franciszek Rajkowski – wyjście z grupy i odpadnięcie w 1/8 finału

Maja Jagacka – wygranie grupy i odpadnięcie w 1/8 finału

Maja Matlęga – odpadnięcie w fazie grupowej

Dodatkowo, ku naszej radości i zadowoleniu Kacper Kosz otrzymał nagrodę w postaci pucharu za „Najsympatyczniejszego zawodnika turnieju”.

Domyślam się, że kapituła wybierająca tę nagrodę miała nie lada problem, bo w naszym klubie są sami sympatyczni i uśmiechnięci zawodnicy. 🥳🏸💪🤗😊