Turniej „Aktywni Razem”

W dniu 24.09.2022 nasz klub ze środków Urzędu Miasta Płocka zorganizował turniej dla dzieci i młodzieży „Aktywni Razem”. W zawodach poza dziećmi z naszego klubu udział wzięli inni zawodnicy z Płocka i okolic, w tym z MDK Płock, UKS Serw Sierpc oraz UKS Leonium Sierpc. Frekwencja dopisała, bo w sobotni poranek na hali przy ulicy Królowej Jadwigi w Płocku zjawiło się ponad 40 chłopców i dziewcząt, chcących pobiegać za lotką i porywalizować z innymi zawodnikami. Głównym celem zawodów była dobra zabawa i spędzenie aktywnie wolnego czasu. Miło nam było patrzeć, jak dużo rodziców przyszło wspierać swoje pociechy. Tym bardziej trzeba docenić ten fakt, gdyż niekoniecznie szczytem marzeń mamy i taty w wolny sobotni poranek było przebywanie w hali sportowej. 😉

Jak to na zawodach sportowych bywa, byli zwycięzcy, jak i przegrani, chociaż podkreślę to z całą stanowczością, nie wynik sportowy był tutaj najważniejszy. Oczywiście gratulujemy zwycięzcom, ale również wszystkim uczestnikom za przybycie i chęć rywalizacji. Wiem, że może to zabrzmieć kurtuazyjnie, ale naprawdę uważamy, że wszyscy jesteście zwycięzcami. W obecnych czasach, gdzie aktywność fizyczna dzieci i młodzieży drastycznie spada, Wy przyszliście na halę, z własnej nieprzymuszonej woli by móc pograć w badmintona. Tym sposobem wygraliście z większością swoich kolegów i koleżanek, którzy w ten dzień woleli usiąść przy komputerze, tablecie, smartfonie, itp., a aktywność fizyczna sprowadzała się u nich do pracy kciukiem.

Dziękuję bardzo za pomoc rodzicom, starszym zawodnikom, którzy już pomału stają się również trenerami i ich znajomym, którzy przyszli pomóc w organizacji turnieju. Do zobaczenia następnym razem. Poniżej podaję wyniki poszczególnych kategorii:

Junior Młodszy (Chłopcy)

1. Kajetan Żmijewski (UKS Leonium Sierpc)

2. Maciej Sępiak (KS Masovia Płock)

3. Jeremiasz Jagła (KS Masovia Płock)

Junior Młodszy (Dziewczęta)

1. Maja Kilanowska (UKS Leonium Sierpc)

2. Zuzanna Kwiecień (UKS Leonium Sierpc)

3. Zyta Tomasik (UKS Leonium Sierpc)

Młodzik (Chłopcy)

1. Kamil Perzyński (UKS Serw Sierpc)

2. Gabriel Piskorski (KS Masovia Płock)

3. Gabriel Dul (KS Masovia Płock)

Młodzik (Dziewczęta)

1. Sandra Witkowska (KS Masovia Płock)

2. Zuzanna Więcek (KS Masovia Płock)

3. Maria Kędzierska (UKS Serw Sierpc)

Młodzik Młodszy (Chłopcy)

1. Leon Burda (KS Masovia Płock)

2. Kacper Kosz (KS Masovia Płock)

3. Wojciech Kamiński (KS Masovia Płock)

Młodzik Młodszy (Dziewczęta)

1. Zuzanna Zielińska (UKS Serw Sierpc)

2. Sofia Hemid (KS Masovia Płock)

3. Barbara Perzyńska (UKS Serw Sierpc)

Żacy (Chłopcy)

1. Tymon Matusia (MDK Płock)

Żacy (Dziewczęta)

1. Maja Jagacka (KS Masovia Płock)

2. Alicja Flaczyńska (MDK Płock)

3. Anna Malik (MDK Płock)