Podsumowanie – Płockminton Yonex Cup

W ubiegłym weekend odbył się turniej seniorski – Płockminton Yonex Cup. Nasz klub był partnerem i współorganizatorem imprezy, natomiast głównym pomysłodawcą i „architektem” był zaprzyjaźniony z KS Masovia – KS Badminton Płock.

Na zawody zjechało się prawie 100 zawodników i zawodniczek z różnych rejonów Polski. Wśród nich byli uczestnicy niedawno zakończonych Mistrzostw Świata Seniorów. 

Nasz klub na tych zawodach reprezentowali: Monika Bieńkowska, Magdalena Koba, Adam Kosz, Robert Wikło, Adam Załęski.

Poza w/w zawodnikami w turnieju również wzięli udział inni badmintoniści z Płocka, którzy trenują w ZST „70” – m.in. Aleksandra Osiecka, Paweł Kacprzak.

Z perspektywy organizatora turniej był dość sporym wyzwaniem i biorąc pod uwagę, że organizowany był po kilkunastu latach przerwy, pochłonął dużo czasu i zaangażowania.

Przede wszystkim słowa uznania należą się głównemu organizatorowi, czyli KS Badminton Płock. Jest to nowy płocki klub badmintonowy, zarządzany przez Monikę Kosz i Adama Kosz.

Wielkie podziękowania ślemy do sponsorów tytularnych – firmie Yonex, która świetnie przygotowała maty do gry oraz firmie Pharmovit, która uszykowała upominki dla każdego uczestnika.

Podziękowania należą się również osobom związanym z KS Masovia Płock – Magdalenie Gronkiewicz, Monice Bieńkowskiej, Michałowi Gomole oraz Maćkowi Gomole. którzy pomagali bezpośrednio w trakcie trwania zawodów, jak i przed ich rozpoczęciem oraz po ich zakończeniu.  

Świetnie spisali się nasi zawodnicy w rolach sędziów. A byli to: Gabriel Piskorski, Kuba Piotrowski, Kacper Kosz, Franciszek Rajkowski, Jarosław Majchrzak, Wojciech Kamiński, Mateusz Kamiński, Maja Jagacka, Maja Matlęga, Sandra Witkowska, Zuzanna Więcek, Laura Makowska – im również należą się ogromne brawa.

Za sprawne przeprowadzenie zawodów podziękowania należą się sędziemu głównemu turnieju – Piotrowi Skrzekowi.

Dziękujemy również Bogdanowi Koszowi, za pięknie wypisane dyplomy. To wspaniale pismo można podziwiać na jednym ze zdjęć w galerii turnieju.

Rezultaty naszych zawodników:

Monika Bieńkowska – 🥇🥇

Magdalena Koba – 🥇🥈

Adam Kosz – 🥈🥉

Robert Wikło – 🥉

Adam Załęski -🥇