Podsumowanie Drużynowych Mistrzostw Polski (Białystok, 14-17.12.2023 r.)

Jak już pewnie wiecie, nasza drużyna młodzików zdobyła brązowy medal Drużynowych Mistrzostw Polski. Jest to niesamowite osiągnięcie badmintonistów z Płocka, którzy wystąpili w składzie:

GABRIEL PISKORSKI, KUBA PIOTROWSKI, KACPER KOSZ, JAKUB ZOŁOTEŃKO

To osiągnięcie czwórki naszych zawodników nabiera tym większej wyjątkowości, gdy zwrócimy uwagę na fakt, że w/w chłopcy rywalizują na arenie ogólnopolskiej stosunkowo krótko.

Gabriel swój pierwszy turniej rozegrał w październiku 2022 r., pozostała trójka zadebiutowała w kwietniu tego roku podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików. Warto w tym miejscu dodać, że dla Jakuba Zołoteńko DMP były drugim turniejem pod egidą Polskiego Związku Badmintona.

KS Masovia Płock – WKS Śląsk Wrocław Badminton 0:5

W pierwszym meczu badmintoniści z Płocka ulegli Śląskowi Wrocław 0:5. Mecz nie był tak jednostronny, jak wskazywałby wynik, gdyż o losach niektórych pojedynków decydowały końcówki setów. Na uwagę zasługuje bardzo dobry mecz deblowy w wykonaniu Kuby Piotrowskiego i Gabriela Piskorskiego. Po wyrównanym, 3-setowym pojedynku minimalnie ulegli aktualnym mistrzom Polski młodzików młodszych – parze Jaworski / Wielgus – 7:21, 21:18, 18:21.

Poszczególne wyniki z tego spotkania – https://pzbad.tournamentsoftware.com/sport/teammatch.aspx?id=A24D9C7F-DFFC-4747-83E8-888DC0508424&match=446

KS Masovia Płock – LKS Technik Głubczyce 3:2

W tym meczu nie było zdecydowanego faworyta, co w sumie potwierdza wynik, gdyż obie drużyny posiadały dość wyrównane składy. Decydujący, 3 pkt. zdobył w singlu Kuba Piotrowski tym samym przypieczętowując zwycięstwo naszej ekipy.

Poszczególne wyniki z tego spotkania – https://pzbad.tournamentsoftware.com/sport/teammatch.aspx?id=A24D9C7F-DFFC-4747-83E8-888DC0508424&match=447

KS Masovia Płock – UKS Hubal Białystok 5:0

Żeby móc walczyć o brązowy medal badmintoniści naszego klubu musieli  w tym meczu wygrać. I tak się też stało. Wszyscy stanęli na wysokości zadania i zapunktowali w tym meczu. W singlach wystąpili – Gabriel Piskorski, Kuba Piotrowski oraz Kacper Kosz, natomiast w grach podwójnych – Piskorski / Piotrowski oraz Kosz / Zołoteńko.

Poszczególne wyniki z tego spotkania – https://pzbad.tournamentsoftware.com/sport/teammatch.aspx?id=A24D9C7F-DFFC-4747-83E8-888DC0508424&match=633

KS Masovia Płock – Beninca UKS Feniks Kędzierzyn-Koźle 3:2

Po dramatycznym meczu wygrywamy z zawodnikami z Kędzierzyna-Koźla i zdobywamy brązowy medal. Po czterech pojedynkach było 2:2. Ostatni decydujący punkt zdobył Kacper Kosz pokonując zdecydowanie w dwóch setach Bartosza Rozmanowskiego – 21:11, 21:14, ale z przekroju całego meczu kluczowe zwycięstwo było zasługą Gabriela Piskorskiego, który po ekscytującym pojedynku pokonał finalistę Otwartego Grand Prix Młodzików z tego roku – Mikołaja Saskę 13:21, 21:19, 23:21. Zaryzykuję stwierdzenie, że był to jeden z najlepszych, jeśli nie najlepszy mecz w wykonaniu Gabrysia w dotychczasowej, krótkiej karierze. Mam nadzieję, że to zwycięstwo doda mu pewności siebie i zmotywuję do jeszcze cięższej pracy na treningach.

Poszczególne wyniki z tego spotkania – https://pzbad.tournamentsoftware.com/sport/teammatch.aspx?id=A24D9C7F-DFFC-4747-83E8-888DC0508424&match=458

Jestem jako trener bardzo zadowolony i dumny z występu naszych zawodników. Jechaliśmy z nastawieniem zaprezentowania się z jak najlepszej strony oraz zdobycia kolejnego, cennego doświadczenia. Cieszę się ogromnie z realizacji tego celu, bo wszyscy pokazali determinację i walkę na korcie, którą przypieczętowali zdobyciem medalu Drużynowych Mistrzostw Polski. Poza przemyśleniami i notatkami dotyczącymi gry naszych zawodników, ja z tych zawodów zapamiętam jeszcze dwa obrazki. Pierwsze z nich dotyczy Gabrysia, który delikatnie mówiąc z małą wiarą w siebie wszedł na kort na mecz z Mikołajem Saską. Nie wiem czy dobrze zacytuję, ale na mój komunikat tuż przed meczem, żeby jeszcze się pobudził stwierdził: „to i tak chyba nic nie da”. Cieszę się, że pokazał, że jednak się da. Drugi, bardziej żartobliwy obrazek to radość naszych zawodników po meczu o brązowy medal i tekst Kacpra Kosza, który zaciskając pięść stwierdził: „Jesteśmy lepsi od Gomołów”. Wytłumaczę, że drużyna w której kiedyś występowali Michał i Maciej Gomoła w swoim debiucie na Drużynowych Mistrzostwach Polski zajęła IV miejsce.

W tym miejscu chciałbym podziękować wszystkim, którzy angażują się w życie klubu, ale przede wszystkim rodzicom, którzy poprzez swoje zaangażowanie pomagają realizować pasje, cele i marzenia swoich pociech. Jest to bardzo ważny element w rozwoju każdego z nich. Dzięki Adam Kosz w pomocy w organizacji tego wyjazdu, żebyśmy mogli wszyscy bezpiecznie dojechać i wrócić z zawodów.

Adam Załęski