Otwarte Grand Prix Warszawy

Dzisiaj nasi młodzi zawodnicy w składzie: Wojtek Kamiński, Gabriel Piskorski, Kacper Kosz i Leon Burda zameldowali się w Warszawie, żeby rywalizować w Otwartym Grand Prix Warszawy w Badmintonie. Jest to dla naszych badmintonistów początek rywalizacji na szczeblu ogólnopolskim i niezbędny element w nabieraniu doświadczenia, które będzie procentować w kolejnych etapach ich badmintonowej drogi.

Gabriel po wygraniu swojej grupy dotarł do półfinału, gdzie po wyrównanym pojedynku musiał uznać wyższość swojego przeciwnika. Leon i Wojtek jeden mecz wygrali i jeden przegrali, natomiast Kacper przegrał oba mecze i cała trójka zakończyła turniej na fazie grupowej. Nie wynik jednak jest w tym momencie najważniejszy, a spokojny i systematyczny rozwój młodych zawodników w czym również ma pomóc rywalizacja na poziomie ogólnopolskim.

Wyniki naszych zawodników ———> https://pzbad.tournamentsoftware.com/…/f5c9d6bc…/Matches

Na pewno nie lada przeżyciem badmintonistów KS Masovia Płock było spotkanie na hali i wspólne zdjęcie z Przemysławem Wachą. Przemek jest jednym z najbardziej utytułowanych polskich badmintonistów występując 4-krotnie na Igrzyskach Olimpijskich (Ateny 2004, Pekin 2008, Londyn 2012, Rio 2016).