Drugie miejsce Wojtka Kamińskiego na Krajowym Turnieju w Gdyni

Ze srebrnym medalem zdobytym w kategorii młodzika młodszego przyjechał z Pomorza zawodnik naszego klubu – Wojtek Kamiński. Po wyjściu z grupy, w której po zaciętym pojedynku pokonał rozstawionego z numerem 3 Filipa Karbowniczka (23:21, 19:21, 21:12) płocki badmintonista awansował do ćwierćfinału. W meczu o półfinał Wojtek stoczył kolejny trzysetowy bój z zawodnikiem FKB Izabelin Mateuszem Rusiniakiem, w którym wygrał 21:11, 14:21, 21:16. W najlepszej „czwórce” na zawodnika z Płocka czekał rozstawiony z nr 1 zawodnik KS Badminton Gdańsk Wojciech Kosakowski. Po wyrównanym pojedynku lepszy okazał się zawodnik naszego klubu wygrywając 21:19, 21:18. W finale Wojtek zmierzył się z zawodnikiem FKB Izabelin Ignacym Fortuną. I w tym pojedynku mieliśmy znowu trzysetowy mecz, w którym tym razem Wojtek musiał uznać wyższość przeciwnika przegrywając ostatecznie 21:18, 18:21, 10:21.

W tej kategorii wiekowej występował również inny zawodnik naszego klubu – Olgierd Byczek, który grał w parze z Wojtkiem w grze podwójnej. Chłopcy po jednym zwycięstwie i jednej porażce zakończyli turniej na fazie grupowej. Warto dodać, że w grupie natrafili na późniejszych zwycięzców całego turnieju (Filip Karbowniczek, Wojciech Kosakowski), którzy podczas zawodów nie stracili nawet seta.

Olgierd również występował w grze pojedynczej, ale po bardzo wyrównanych pojedynkach (wygranym 21:19, 17:21, 21:19 i przegranym 18:21, 21:23) zakończył zawody nie awansując do ćwierćfinału. 

Badmintoniści KS Masovia Płock grali również po raz pierwszy w grze mieszanej, ale zakończyli zawody na fazie grupowej.

W Gdyni, tylko w innej kategorii wiekowej (Młodzik) wystąpił również kolejny badmintonista naszego klubu – Franciszek Rajkowski. Zakończył udział w zawodach na fazie grupowej, ale warto podkreślić, że jest to dopiero drugi turniej tej rangi w karierze Franka. Jesteśmy przekonani, że będzie ich coraz więcej, co na pewno przyczyni się do nabierania doświadczenia przez tego zawodnika i w konsekwencji podnoszenia jego poziomu sportowego.