Drugie miejsce Olgierda Byczka i Wojtka Kamińskiego na Festiwalu Badmintona w Kępnie (Youth Cup).

Zawodnicy naszego klubu stanęli na drugim miejscu podium podczas rozgrywanego w poprzedni weekend w Kępnie turnieju Youth Cup. Ten świetny rezultat uzyskali grając razem w parze w grze podwójnej. Podopieczni trenera Adama Załęskiego po zwycięstwie nad turniejową „jedynką” i wygraniu grupy bez straty seta awansowali do półfinału. Tam po pokonaniu w trzysetowym mecz pary Kutwin/Osman awansowali do finału. W pojedynku o złote medale badmintoniści KS Masovia Płock ulegli parze Bezdek/Marek 7:21, 21:12, 8:21.

Olgierd i Wojciech występowali również w grze pojedynczej. Pierwszy z nich dotarł do ćwierćfinału ulegając w nim nieznacznie Antoniemu Osmanowi 21:18, 16:21, 19:21. 

Wojtek po przegraniu dwóch meczów w fazie grupowej kontynuował turniej walcząc o dalsze lokaty. Chłopcy występowali również w grze mieszanej, ale zajęli w swoich grupach drugie miejsca i zakończyli turniej na tym etapie turnieju. 

W hali oddalonej o 5 km. od tej, w której odbywał się turniej Youth Cup równolegle toczyły się pojedynki w ramach turnieju międzynarodowego – GARCAREK Polish Open U15.

I w tych zawodach mieliśmy swoich przedstawicieli, gdyż nasz klub reprezentowała trójka podopiecznych trenera Adama Załęskiego – Kacper Kosz, Kuba Piotrowski, Gabriel Piotrowski. 

Pierwszy z nich w grze pojedynczej zanotował jedną porażkę (z Rithvik Bhat ze Słowacji – 19:21, 16:21) i jedno zwycięstwo (z Kacprem Lewickim 20:22, 21:9, 21:10) i zakończył zmagania na fazie grupowej. Kacper występował jeszcze w grze mieszanej, gdzie w parze z Natalią Karolak z KS Hubertus Zalesie Górne po dwóch zwycięstwach w grupie awansował do dalszej fazy turnieju. W walce o ćwierćfinał para z Mazowsza musiała uznać wyższość szwajcarsko-holenderskiemu mikstowi Richard/Staats 12:21, 12:21.

Gabriel zmagał się podczas turnieju z urazem i po rozegraniu 4 wyrównanych pojedynków w kolejnych nie wyszedł na kort. 

Kuba w grze pojedynczej również zakończył zmagania na fazie grupowej, gdzie odniósł jedno zwycięstwo (z Michałem Zarębą 21:13, 21:6) i poniósł jedną porażkę (z Turkiem Kaanem Tahranem 16:21, 16:21).

Na koniec pragniemy poinformować, że Kuba Piotrowski i Gabriel Piskorski są od początku poprzedniego tygodnia na szczycie rankingu Polskiego Związku Badmintona w grze podwójne w kategorii młodzik. Gratulujemy chłopakom i całej piątce życzymy dalszych sukcesów.