Akademickie Mistrzostwa Polski z udziałem naszych zawodników

W mijający weekend w śląskim Bieruniu odbyły się finały Akademickich Mistrzostw Polski. Nasz klub w tych zawodach miał swoich przedstawicieli. Michał Gomoła i Maciej Gomoła reprezentowali Akademię Wychowania Fizycznego w Warszawie, a Laura Gronkiewicz Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Do finałów zakwalifikowało się 8 uczelni z rywalizacji w południowej części kraju oraz 8, które przedzierały się przez eliminacje na północy Polski.

W finale 16 drużyn zostało podzielonych na 4 grupy, gdzie do ćwierćfinałów awansowały 2 najlepsze uczelnie z każdej z grup.

Warto podkreślić, że większość ekip posiadało w swoich składach co najmniej jedną osobę, która gra lub grała w kadrach narodowych w różnych kategoriach wiekowych, wliczając w to tę najważniejszą, czyli Elitę.

AWF Warszawa reprezentowany przez Maciej i Michała Gomołę zajął 3 miejsce, tym samym zdobywając brązowy medal. W walce o ostatnie miejsce na podium ekipa ze stolicy pokonała Uniwersytet Warszawski 4:1. Niewiele zabrakło, ażeby w strefie medalowej znalazł się reprezentowany przez Laurę Gronkiewicz Uniwersytet Mikołaja Kopernika. Po wyjściu z grupy i dotarciu do ćwierćfinału drużyna z Torunia musiała uznać wyższość AWF Katowice, przegrywając ten pojedynek 4:0. Jednak ogromnym sukcesem był sam awans do tej fazy turnieju, co zaowocowało 3 miejscem i brązowym medalem wśród uniwersytetów. Gratulujemy naszym studentom i życzymy samych sukcesów nie tylko na kortach, ale również podczas zbliżających się wielkimi krokami zaliczeń semestralnych.