5 złotych medali przywożą nasi zawodnicy z zawodów rozgrywanych w Suchedniowie.

16 zwycięstw i 0 porażek – to bilans naszych zawodników (Magdalena Koba, Adam Kosz, Adam Załęski) na turnieju „XXIV Yonex Open Forever Young”, który jak co roku odbywa się w podkieleckim Suchedniowie.

Gdy piłkarze Wisły Płock schodzili z murawy stadionu w Kielcach (niestety ulegli Koronie 1:0), nasi zawodnicy w oddalonym o 30 km. Suchedniowie walczyli na kortach badmintonowych, zdobywając kolejne złote medale. Passa zwycięstw na tym turnieju była imponująca. Badmintoniści KS Masovia Płock schodzili z boiska jako zwycięzcy 16 razy, nie odnosząc żadnej porażki. Był to bardzo udany, lecz wyczerpujący weekend. Po dwódniowych zmaganiach na suchedniowskich kortach nasi zawodnicy wrócili do Płocka, gdzie będą kontynuować treningi i pomału przygotowywać się do kolejnych zawodów (Częstochowa, Austria), które to z kolei będą świetnym sprawdzianem przed czerwcowymi Mistrzostwami Polski w Kępnie oraz wrześniowymi Mistrzostwami Świata w Korei.

Wyniki meczów finałowych z udziałem naszych zawodników:

Magdalena Koba / Anna Białasiewicz (Warszawa) – Susanne Nahrebecki (Austria) / Bożena Wołkowycka (Katowice) – 13:21, 21:16, 21:16

Krzysztof Walenda (MKS Garwolin) / Magdalena Koba – Robert Bieganowski / Ewa Młynarska (Żyrardów) – 21:14, 21:18

Adam Kosz – Sławomir Lis (Warszawa) – 21:10, 21:10

Adam Kosz / Adam Załęski – Marcin Danowski / Mateusz Dobroński (PKS Mazury Ostróda) – 21:14, 21:10

Adam Załęski / Monika Kowalczyk (Kielce) – Michał Suski / Dominika Cygan (AZSUM Łódź) – 21:10, 21:17