Wtorek, 22 Październik 2019
Nawigacja
Strona główna
Klub informacje
Kalendarium
Nasze bannerki

Galeria zdjęć

Polski Związek Badmintona
Badminton World
Badminton Europe

Polacy za granicą

Lista newsów
Kontakt
Szukaj

Login
Sekcja badmintona
Treningi dla dzieci
Amatorzy
Sekcja brydża
Informacje
Badminton w Płocku
MKS MDK
UKS 70
Losowa Fotka
Bayjonn Cup 2014
news: IMG_5064.JPGBayjonn Cup 2014

W dniach 24-25 stycznia 2014 w Sopocie odbyła się druga edycja prestiżowego i silnie obsadzonego turnieju seniorów Bayjonn Cup 2014. W turnieju wzięło udział około 120 zawodników, pasjonatów tej dyscypliny nie tylko z  Polski, ale także z Rosji i Ukrainy. Przepiękne medale, które zaprojektował  Pan Bogdan Mirowski – twórca jednego z najbardziej znanych dzieł związanych silnie z Sopotem - Bursztynowego Słowika oraz Nagrody Grand Prix na Festiwalu Piosenki w Sopocie oraz pula nagród w wysokości 20000 zł, bardzo dobra organizacja i wspaniała sportowa rywalizacja, to wszystko świadczy o wyjątkowości rozegranych zawodów.
Sukcesem zakończył się występ naszej klubowej koleżanki - Magdaleny Koba, która dwukrotnie stanęła na podium Bayjonn Cup 2014 zwyciężając w grze podwójnej kobiet w kategorii 35+ wraz z Agatą Lipowską (AZS WAT Warszawa) oraz zajmując drugą pozycję w grze mieszanej w kategorii 35+ w parze z Tomaszem Stopa z Suchedniowa.

Zapraszamy do obejrzenia relacji:  http://codziennik.tv/2014/01/27/relacja-bayjonncup-201
4/
news: IMG_5051.JPG
Drużynowe Mistrzostwa Polski
news: DSCF0099.JPG
Drużynowe Mistrzostwa Polski

W dniach 14-15.12.2013 w hali sportowej Hubala Białystok odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodzików. Nasz Klub reprezentowali Miłosz Kaim, Maciej i Michał Gomoła i Kamil Sokołowski. Rywalizację zakończyli na czwartym miejscu. W meczu o brązowy medal wynikiem 3 : 2 ulegli drużynie z Głubczyc.
Gratulując naszym zawodnikom pragniemy jednocześnie podziękować Salonowi Auto Forum, który naszej drużynie zapenił transport na zawody.
Mistrzostwa Mazowsza
news: DSCF0076.JPG

Medalowy weekend


23 listopada w Warszawie odbyły się Mistrzostwa Mazowsza Juniorów i Młodzików w Badmintonie. Organizatorem ich był Mazowiecki Okręgowy Związek Badmintona. W zawodach uczestniczyli zawodnicy z wielu klubów województwa mazowieckiego. W kategorii młodzików U- 15 wystartowali zawodnicy Klubu Sportowego Masovia trenujący w sekcji badmintona pod kierunkiem trenera Adama Załęskiego. Okazali się oni bezkonkurencyjni. Zmagania zakończyli z imponującym dorobkiem sześciu medali. W grze singlowej chłopców złoto zdobył Miłosz Kaim, srebro Michał Gomoła, zaś brąz – Maciej Gomoła. Triumfowali również w grze deblowej. Bracia Gomoła wywalczyli złoty medal pokonując w finale grających w parze kolegów klubowych Miłosza Kaim i Kamila Sokołowskiego. Również złoty krążek wywalczył Miłosz w grze mieszanej w parze z Anetą Gadomską z UTS Akro – Bad Warszawa. Doskonały wynik jest obiecującym prognostykiem przed zbliżającymi się Drużynowymi Mistrzostwami Polski Młodzików. Równie dobrze spisali się młodsi zawodnicy  KS Masovia, którzy dnia następnego , czyli 24 listopada, także w Warszawie wzięli udział w czwartej rundzie cyklu Grand Prix Mazowsza, turniejów przeznaczonych dla najmłodszych adeptów badmintona, zaliczanych do ogólnego rankingu prowadzonego przez Mazowiecki Okręgowy Związek. Wszyscy startujący w barwach płockiego klubu zawodnicy stanęli na podium: Wiktor Zgliński na drugim stopniu w kategorii U – 13, Adam Zgliński również na drugim w kategorii U – 11. Świetnie zaprezentowały się także dziewczęta, które w kategorii U - 11 zajęły odpowiednio Laura Gronkiewicz pierwsze i Olga Krzemińska drugie miejsce. Był to więc bardzo owocny weekend dla młodych zawodników Klubu Sportowego Masovia, którzy po raz kolejny udowodnili swoją wysoką formę.

news: 20131124_135841.jpg

Weź mamę lub tatę i razem na matę
news: ludek.jpgWEŹ MAMĘ LUB TATĘ I RAZEM NA MATĘ

Klub Sportowy Masovia serdecznie zaprasza wszystkich chętnych do udziału w kolejnym, czwartym, a zarazem finałowym już turnieju, z  cyklu rodzinnych turniejów badmintona pod hasłem "Weź mamę lub tatę i razem na matę". Odbędzie się on 10 listopada 2013 roku o godzinie 09.00 w hali sportowej Zespołu Szkół numer 2 w Płocku przy ulicy Chopina 62. Będzie to doskonała okazja do promowania aktywnego, zdrowego stylu życia i wspólnego spędzenia wolnego czasu. Turniej będzie rozgrywany w parach, które stanowi rodzic/starsze rodzeństwo plus dziecko w wieku szkolnym (szczegóły w regulaminie na stronie www.ksmasovia.pl ). Gwarantujemy świetną zabawę w duchu sportowej rywalizacji. Udział jest całkowicie bezpłatny.  Impreza finansowana jest ze środków pozyskanych w VI edycji konkursu grantowego Fundacji „ Fundusz Grantowy dla Płocka”, której darczyńcami są: PKN Orlen s.a. Basell Orlen Polyolefins Sp. z o.o. oraz Levi Strauss Foundation.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU!!!

Masovia Junior Cup

news: DSC_0149.jpgZ bardzo dobrej strony zaprezentowali się zawodnicy KS Masovii Płock na drugim w tym roku turnieju rangi Grand Prix Młodzików (Mazovia Junior Cup). Nasz Klub na turnieju rozgrywanym w Sochocinie i Płońsku reprezentowali: Miłosz Kaim, Michał Gomoła, Maciej Gomoła, Kamil Sokołowski (młodzicy), Laura Gronkiewicz, Olga Krzemińska (młodzicy młodsi). Zawody miały rangę imprezy międzynarodowej, ponieważ na hali podczas zawodów można było podziwiać zawodników nie tylko z Polski, ale również z Ukrainy, Białorusi, Litwy oraz Czech. Łącznie w 5 kategoriach wiekowych wystartowało ponad 400 zawodników.

Najwyższe lokaty naszych zawodników:

Singiel młodzików:

1. Miłosz Kaim - 5 miejsce

2. Michał Gomoła - 9 miejsce

3. Maciej Gomoła - 9 miejsce

Debel młodzików:

1. Michał Gomoła/Maciej Gomoła - 3 miejsce

Gra mieszana młodzików:

1. Miłosz Kaim/Aneta Gadomska (Akro-Bad Warszawa) - 5 miejsce

Gra podwójna młodziczek młodszych:

1. Laura Gronkiewicz/Olga Krzemińska - 7 miejsce.


Gratulujemy naszym zawodnikom i życzymy im dalszych sukcesów.

Artur Siódmiak Camp
news: DSCF0038.JPG W niedzielę, 27 października odbyła się w Płocku kolejna edycja Artur Siódmiak CAMP. W zajęciach wzięło udział 150 dzieci, które poznawały tajniki sportu we współpracy z osiemnastoma trenerami.


http://ksmasovia.pl/photogallery.php?album_id=27
Grand Prix Mazowsza
news: DSCF0034.JPGKolejny udany występ

20 października 2013r. w Sochocinie odbył się drugi turniej badmintona z cyklu „Grand Prix Mazowsza”. W zawodach wzięły udział dzieci ze szkół podstawowych z Warszawy ,Garwolina, Sierpca i Płocka. Doskonale spisali się młodzi zawodnicy KS MASOVIA trenujący pod okiem Adama Załęskiego. Dwóch zawodników z czworga startujących stanęło na podium: Wiktor Zgliński w kategorii U - 13 - zdobywjąc złoty medal i Adam Zgliński  w kategorii U - 11 medal srebrny. Świetnie zaprezentowały się także dziewczęta, które w kategorii U - 11 zajęly odpowiednio Laura Gronkiewicz - 4 i Olga Krzeminska - 5 miejsce.
news: DSCF0031.JPGI Otwarte Mistrzostwa Płocka Amatorów

news: 20131006_203023.jpgI Otwarte Mistrzostwa Płocka Amatorów

Dnia 6 października 2013 roku ( niedziela)  w hali sportowej Zespołu Szkół nr 2 w Płocku przy ul. Chopina 62 odbył się turniej badmintona adresowany do osób amatorsko uprawiających tę dyscyplinę sportową. Wyniki tego turnieju zaliczane są do rankingu polskich amatorów badmintona www.pab.org.pl.
Wśród mężczyzn w kategorii A najlepszy okazał się Jacek Sadrzak, W kategorii B Marcin Rulka, a w grupie +45 Tomasz Kwiatkowski. Singiel kobiet wygrała Izabela Pazyna. W grach podwójnych złotymi medalistami zostali Marcin Rulka i Dariusz Szymański oraz Mirosław Steć i Izabela Pazyna.

news: 20131006_202918.jpg
Grand Prix Mazowsza

news: DSC05261-00000000000000000.JPGGrand Prix Mazowsza

6 października 2013r. w Szkole Podstawowej nr 21 w Płocku odbył się drugi turniej badmintona z cyklu „Grand Prix Mazowsza”. W zawodach wzięły udział dzieci ze szkół podstawowych z Warszawy, ,Garwolina, Sierpca i Płocka. Do wspólnej rywalizacji stanęły również dzieci na codzień trenujące w Klubie Sportowym Masovia Płock pod okiem trenera Adama Załęskiego odnosząc znakomite rezultaty. Świetnie zaprezentował się w kategorii najmłodszych chłopców U-9 Aleksander Gomoła zajmując II miejsce, a triumfował tu tomasz Kotlarski z MKS Garwolin. W kategorii U-11 wsród chłopców najlepszy okazał się Andrzej Niczyporuk                  AZS UW Warszawa, który pokonał w finale Adama Zglińskiego KS Masovia. w tej samej kategorii wśrod dziewczynek najlepsza okazała się Martyna Juś MKS Garwolin. Zwycięzcami kategorii U-13, czyli najstarszych zawodników, zostali Wiktor Zgliński oraz Laura Gronkiewicz oboje KS Masovia Płock.

Międzynarodowy Turniej badmintona o Puchar Gór Świętokrzyskich
news: 20130929_182058.jpg

 

Międzynarodowy Turniej Badmintona - Puchar Gór Świętokrzyskich

W dniach 28-30.09.2012 roku w Suchedniowie odbył się Międzynarodowy Turniej Badmintona - Puchar Gór Świętokrzyskich, który w tym roku miał rekordową obsadę.     W zawodach wystartowało 407 badmintonistów w wieku od 11 do 19 lat. Oprócz reprezentantów ponad pięćdziesięciu polskich klubów sportowych walczyli tu również Białorusini, Bułgarzy, Czesi, Litwini, Łotysze, Mołdawianie, Rosjanie oraz Ukraińcy. Turniej z powodu dużej liczby zawodników był rozgrywany na dwóch halach sportowych w Suchedniowie i Wielkiej Wsi. Był to pierwszy z 4 turniejów zaliczanych do Grand Prix Polski.

Na tej jednej z najważniejszych młodzieżowych imprez badmintonowych w Polsce nie zabrakło oczywiście zawodników z Klubu Sportowego Masovia Płock. Był to bardzo udany występ płockich zawodników. W kategorii młodzików wywalczyli dwa medale: srebrny w grze deblowej zdobyli Maciej i Michał Gomoła oraz brązowy w grze mieszanej – Miłosz Kaim grający w parze z zawodniczką UTS Akro-Bad Warszawa.Grę singlową Maciej i Michał zakończyli na poziomie jednej ósmej finału, zaś Miłosz – jednej czwartej.

Wszyscy zawodnicy wykazali się dużym zaangażowaniem podczas rozgrywanych meczów, co jest dobrym prognostykiem przed zbliżającymi się Drużynowymi Mistrzostwami Polski.

Grand Prix Mazowsza


Dnia 6 pażdziernika w hali sportowej Zespołu Szkół nr 2 w Płocku przy ul. Chopina 62 odbędzie się kolejny turniej z cyklu Grand Prix Mazowsza dla dzieci z roczników 2001 - 2005 i młodszych.

Turniej wejdzie w skład rankingu Grand Prix Mazowsza prowadzonego przez Mazowiecki Okręgowy Związek Badmintona w sezonie 2013/14.

Szczegółowy regulamin dodtępny jest poniżęj:

Wspierają nas

Polecamy