Czwartek, 16 Wrzesień 2021
Nawigacja
Strona główna
Klub informacje
Kalendarium
Nasze bannerki

Galeria zdjęć

Polski Związek Badmintona
Badminton World
Badminton Europe

Polacy za granicą

Lista newsów
Kontakt
Szukaj

Login
Sekcja badmintona
Treningi dla dzieci
Amatorzy
Sekcja brydża
Informacje
Badminton w Płocku
MKS MDK
UKS 70
Losowa Fotka
Aktywni razem

Images: Rodzinny.jpg AKTYWNI RAZEM

24 września 2016 roku w hal sportowej Gimnazjum numer 5 w Płocku odbył się drugi rodzinny turniej badmintona z cyklu „Aktywni razem”. W rywalizacji brały udział dwuosobowe zespoły rodzinne. Startujący mierzyli się ze sobą w grach pojedynczych i podwójnych. Uczestnikom naszego turnieju oraz kibicom towarzyszyły prawdziwie sportowe emocje. Jak zwykle spotkania przebiegały w rodzinnej i przyjaznej atmosferze. Uśmiech nie opuszczał graczy, bez względu na wynik meczu, gdyż liczyła się przede wszystkim doskonała zabawa.Turniej dofinansowany był ze środków Urzędu Miasta Płocka.

Gratulacje dla Wszystkich!!!
Zapraszamy ponownie! Mamy nadzieję, iż w przyszłym roku uda nam się ponownie zorganizować rodzinny turniej i spotkać z Wami wszystkimi:)

 

Images: ump.jpg

Solec Kujawski
Images: SOLEC KUJAWSKI.jpgZŁOTA DZIEWCZYNA
W weekend (17-18.09) grupa naszych zawodników pojechała do Solca Kujawskiego na Ogólnopolski Turniej Młodzików o "Puchar Kujaw" . Zdecydowanie najlepiej zaprezentowała się Laura Gronkiewicz, która w sumie wywalczyła trzy medale : złoty w grze pojedynczej i deblowej w parze z Olgą Krzemińską oraz srebrny w grze mieszanej w parze z Szymonem Bromka. BRAWO!!!!
Aktywni razem
news: doodle-badminton-sport-52689225.jpg AKTYWNI RAZEM
Klub Sportowy Masovia serdecznie zaprasza wszystkich chętnych do udziału w drugim z cyklu rodzinnych turniejów badmintona. Odbędzie się on 24 września 2016 roku o godzinie 10.00 w hali sportowej Gimnazjum numer 5 w Płocku przy ulicy Królowej Jadwigi 4. Będzie to doskonała okazja do promowania aktywnego, zdrowego stylu życia i wspólnego spędzenia wolnego czasu. Turniej będzie rozgrywany w parach, które stanowi rodzic/starsze rodzeństwo plus dziecko w wieku szkolnym (szczegóły w regulaminie poniżej ). Gwarantujemy świetną zabawę w duchu sportowej rywalizacji. Udział jest całkowicie bezpłatny.  Impreza dofinansowana jest ze środków Urządu Miasta Płocka.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU!!!!

Images: ump.jpg

Aktywni razem
Images: 20160618_103002.jpg
AKTYWNI RAZEM

18 czerwca 2016 roku w Sali gimnastycznej Gimnazjum numer 5 w Płocku odbył się pierwszy rodzinny turniej badmintona z cyklu „Aktywni razem”. W rywalizacji brały udział dwuosobowe zespoły rodzinne. Startujący mierzyli się ze sobą w grach pojedynczych i podwójnych. Uczestnikom naszego turnieju oraz kibicom towarzyszyły prawdziwie sportowe emocje. Jednak spotkania przebiegały w rodzinnej i przyjaznej atmosferze. Uśmiech nie opuszczał graczy, bez względu na wynik meczu, gdyż liczyła się przede wszystkim doskonała zabawa.Turniej dofinansowany był ze środków Urzędu Miasta Płocka.

Gratulacje dla Wszystkich!!!
Zapraszamy ponownie!

 

Images: 20160618_135710.jpg
Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych
news: IMPJM..jpgImages: 13411912_1107559855981977_1890603515297334722_o.jpg
Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych

Świetny weekend w Ornecie na zakończenie sezonu dla KS Masovia Płock! Wróciliśmy z Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych z brązowym medalem! To zasługa Macieja i Michała Gomoła. Ogromne gratulacje dla nich. Bardzo ciężko pracowali na ten sukces i za tą wykonaną pracę serdecznie im dziękujemy... i czekamy na więcej. ;) Bardzo dobry turniej rozegrał również Miłosz Kaim, który minimalnie przegrał mecz o półfinał. Zostawił na boisku całe serce, ale niestety nieznacznie uległ przeciwnikowi. Miłosz trenuje bardzo ciężko i głęboko wierzymy, że w niedalekiej przyszłości będzie w stanie wygrywać z najlepszymi. Reszta ekipy, czyli Kamil Sokołowski i Mikołaj Jastrzębski mieli mniej szczęścia, ale również dziękuję im bardzo za zaangażowanie i walkę oraz za cały przepracowany sezon. Gratulujemy wszystkim medalistom Mistrzostw Polski!
Images: IMPJM.jpg
Mistrzostwa Polski Seniorów
news: ADASIE..jpg
INDYWIDUALNE MISTRZOSTWA POLSKI SENIORÓW


Z dwoma srebrnymi medalami wrócili z rozegranych w Gdańsku w dniach 4-5

czerwca 2016 roku XXXVII  Indywidualnych Mistrzostw Polski Seniorów nasi
klubowi koledzy - Adam Załęski i Adam Kosz. Płocczanie wystąpili w
finale gry podwójnej mężczyzn w kategorii 30+. Ponadto, Adam Załęski
zaprezentował się także w finale gry pojedynczej mężczyzn w tej samej
kategorii.

Adamowi Załęskiemu, dla którego była to pierwsza tego typu impreza w
karierze, gratulujemy tym bardziej, że na co dzień pełni obowiązki
trenera wszystkich grup wiekowych płockiego klubu Masovia.

"Jestem pod wrażeniem gry chłopaków w niedzielnych pojedynkach
finałowych! Czuję się zbudowana ich postawą, ambicją oraz tym, że
reprezentują barwy  Masovii"! - powiedziała po zakończonych zawodach
obecna w Gdańsku Magdalena Koba  występująca w roli obserwatora zawodniczka KS Masovia  -
"Naprawdę zabrakło niewiele...W deblu
przeciwko
zdecydowanym faworytom, utytułowanej na arenach międzynarodowych parze
Hankiewicz/Dołhan gra była bardzo wyrównana i dostarczyła
niecodziennych emocji . To był świetny, szybki pojedynek..." Adasie"
przegrali w 3 setach, ale udało im się porwać zgromadzoną licznie przy
korcie  publiczność prezentując zagrania z pogranicza badmintonowej
ekwilibrystyki ".
-"Blisko było także w finale singla. Adamowi Załęskiemu do złota
zabrakło  trzech punktów...Przy stanie 18-16 w trzecim secie jego przeciwnik  Rafał
Kasprów zmienił lotkę,  co mogło mieć wpływ na kilka minimalnych autów
i błędów po stronie Adama. Ostatecznie to Rafał stanął na najwyższym
stopniu podium " - relacjonowała Magda.

Cieszą wysokie miejsca zajęte przez naszych kolegów. Cieszy duch walki i
sportowa postawa, którą dedykujemy trenującej w klubie młodzieży.


news: ADASIE.jpg
Aktywni razem
news: doodle-badminton-sport-52689225.jpg AKTYWNI RAZEM
Klub Sportowy Masovia serdecznie zaprasza wszystkich chętnych do udziału w pierwszym z cyklu rodzinnych turniejów badmintona. Będzie się on składał z dwóch imprez. Pierwsza odbędzie się 18 czerwca 2016 roku o godzinie 10.00 w hali sportowej Gimnazjum numer 5 w Płocku przy ulicy Królowej Jadwigi 4. Będzie to doskonała okazja do promowania aktywnego, zdrowego stylu życia i wspólnego spędzenia wolnego czasu. Turniej będzie rozgrywany w parach, które stanowi rodzic/starsze rodzeństwo plus dziecko w wieku szkolnym (szczegóły w regulaminie poniżej ). Gwarantujemy świetną zabawę w duchu sportowej rywalizacji. Udział jest całkowicie bezpłatny.  Impreza dofinansowana jest ze środków Urządu Miasta Płocka.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU!!!!

Images: ump.jpg

Liga Młodzików
news: 2016MPLMB-Uczestnicy.JPG

Międzyszkolna Płocka Liga Młodzików Badmintona2016.

Finał Sezonu IX rozegrany.

20 maja 2016 roku w Zespole Szkół Technicznych w Płocku rozegrany został finał IX edycji Międzyszkolnej Ligi Młodzików Badmintona. Wzięło w nim udział 40 zawodników z jedenastu szkół podstawowych. Mecze rozgrywano w czterech kategoriach wiekowych młodzików i dzieci. W rywalizacji chłopców zdecydowany prym wiedli zawodnicy naszego klubu. W finale kategorii młodzików mistrzem okazał się Jakub Czapski pokonując swojego klubowego kolegę Krzysztofa Krajewskiego. W walce o trzecie miejsce Mateusz Maślanka w trzech setach uległ zawodnikowi z Goleszyna. Równie zacięty okazał się mecz finałowy chłopców w młodszej kategorii. Ostatecznie mistrzostwo po trzysetowym pojedynku wywalczył Aleksander Gomoła.

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów sportowych!!!!!!!!!

 

 

news: 2016MPLMB-KMC.jpgnews: 2016MPLMB-KDC.jpg

Turniej
news: DSC_0006[1].JPG
23 kwietnia w podwarszawskiej Zielonce odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w badmintonie. W rywalizacji z zawodnikami z województwa mazowieckiego i warmińsko-mazurskiego Klub Sportowy Masovia reprezentowała czwórka zawodników: Laura Gronkiewicz, Olga Krzemińska, Jakub Czapski oraz Krzysztof Krajewski. Bardzo dobry występ zanotowały dziewczęta, które w grze podwójnej zajęły drugie miejsce nieznacznie przegrywając w finale z zawodniczkami z Warszawy. W grze pojedynczej Laura i Olga dotarły do półfinału, co jest świetnym wynikiem w perspektywie zbliżających się Mistrzostw Polski Młodzików, które odbędą się w Suwałkach za 3 tygodnie. Blisko zwycięstwa w półfinale była Laura, która po emocjonującym pojedynku przegrała nieznacznie w 3 secie 21:19. Kuba z Krzyśkiem pojechali na Mistrzostwa jako młodzicy młodsi, czyli grali z zawodnikami starszymi od siebie o co najmniej 3 lata, więc zbierali cenne doświadczenie. Miłą niespodziankę sprawił Jakub, który w pierwszej rundzie wyeliminował zawodnika rozstawionego z numerem 3. Cieszymy się z sukcesów zawodników KS Masovia Płock i liczymy na więcej. :) Już za 2 tygodnie juniorzy młodsi pojadą na turniej Grand Prix Polski do Bierunia. Trzymajcie kciuki. :)

ABMR
news: ABRM.jpg ABRM news: ABRM (2).jpg

2 kwietnia 2016 roku już po raz trzeci Akademia Badmintona polskiego mistrza Roberta Mateusiaka zorganizowała Ogólnopolski Turniej Badmintona w trzech kategoriach wiekowych. Stawką były punkty do rankingu krajowego PZBaD, będącego kwalifikacją do mistrzostw Polski.  Doskonale zaprezentowali się badmintoniści Klubu Sportowego Masovia, podopieczni  trenera Adama Załęskiego. Ostatecznie sportowe zmagania, które przeciągnęły się do późnych godzin wieczornych, zakończyli z dorobkiem ośmiu medali. Wśród młodziczek w grze deblowej najlepsze okazały się Olga Krzemińska i Laura Gronkiewicz, która jednocześnie zatriumfowała w grze pojedynczej. W kategorii juniora młodszego w grach pojedynczych srebrny medal wywalczył Maciej Gomoła, zaś brązowy Miłosz Kaim. Praktycznie bezkonkurencyjni okazali się także zawodnicy Masovii w grach podwójnych. W grze deblowej triumfowali Maciej i Michał Gomoła, a na drugim stopniu podium stanął Miłosz Kaim, który sukcesem podzielił się z partnerem z Przemyśla. Najcenniejsze medale za rywalizację mikstów płocczanie również podzielili pomiędzy siebie. Złoto przypadło Miłoszowi, a srebro Maciejowi. Obu zawodnikom partnerowały badmintonistki z Akademii Roberta Mateusiaka .

Warszaw Open

news: WarsawOpen.jpgCiągle w formie

W ostatni weekend w Warszawie rozegrany został trzeci Ogólnopolski Turniej Młodzików i Juniorów Młodszych z cyklu Warsaw Open. Wzięła w nim udział również reprezentacja naszego klubu KS Masovia, która zdobyła łącznie sześć medali. W kategorii juniorów młodszych w grze pojedynczej drugie miejsce zajął Michał Gomoła zaś trzecie – Maciej Gomoła. W grze deblowej bracia uplasowali się na drugim miejscu, na niższym stopniu podium stanął Mikołaj Jastrzębski grający w parze z zawodnikiem Hubertusa. W grze mikstowej trzecie miejsce wywalczył Kamil Sokołowski z partnerką z Akademii Sportu Wrocław. W kategorii młodzików w grze podwójnej dziewcząt trzecie miejsce zajęły Laura Gronkiewicz i Olga Krzemińska.

Wspierają nas

Polecamy