Piątek, 16 Listopad 2018
Nawigacja
Strona główna
Klub informacje
Kalendarium
Nasze bannerki

Galeria zdjęć

Polski Związek Badmintona
Badminton World
Badminton Europe

Polacy za granicą

Lista newsów
Kontakt
Szukaj

Login
Sekcja badmintona
Treningi dla dzieci
Amatorzy
Sekcja brydża
Informacje
Badminton w Płocku
MKS MDK
UKS 70
Losowa Fotka
Treningi

 

news: lotka.jpg

Klub Sportowy Masovia pragnie zaprosić wszystkich chętnych, dzieci, młodzież i dorosłych, do udziału w zajęciach sekcji badmintona. . Szczegóły  klub@ksmasovia.pl lub pod numerem telefonu 693173681

POKAZY
news: POKAZY.png
MP

news: 20151220_192646.jpg

Brązowy medal Drużynowych Mistrzostw Polski !!!

W Głubczycach 19-20 grudnia na hali ZOKiS odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych i Młodzików Młodszych w Badmintonie. Płocki Klub Masovia przystąpił do turnieju wystawiając dwie drużyny: juniorów młodszych i młodzików młodszych. Zmagania na hali trwały dwa dni i przyniosły sporo emocji. Płoccy podopieczni trenera Adama Załęskiego wykazali się dużą determinacją i zaangażowaniem. Znakomicie wystąpiła drużyna juniorów młodszych w składzie: Miłosz Kaim, Kamil Sokołowski oraz Michał i Maciej Gomoła, którzy ostatecznie wywalczyli brązowy medal. Jest to pierwszy medal tych zawodników na turnieju rangi mistrzowskiej. Gratulacje!!!

 

Images: DMP (2).jpg

 

 

ABMR
news: 20151114_173707.jpg

14 listopada 2015 roku w Warszawie odbył się Ogólnopolski Turniej Badmintona, którego organizatorem była Akademia Badmintona Roberta Mateusiaka – olimpijczyka z Sydney, Aten, Pekinu i Londynu; Mistrza Europy (2012) w grze mieszanej. Udział w zawodach wzięła ośmioosobowa reprezentacja Klubu Sportowego Masovia .Płoccy sportowcy motywowani obecnością polskiego mistrza rywalizację w turnieju zakończyli z doskonałym wynikiem. W sumie zdobyli osiem medali. I tak w kategorii juniora młodszego złoty medal w grze deblowej wywalczyli Maciej i Michał Gomoła, srebro – Miłosz Kaim, zaś brąz Kamil Sokołowski, obaj z partnerami z innych klubów. Także brązowy krążek wywalczył Mikołaj Jastrzębski w grze mieszanej. Równie dobrze nasi juniorzy młodsi spisali się w grze pojedynczej, zdobywając srebrny (Miłosz Kaim) i brązowy medal ( Maciej Gomoła). Doskonałą grą popisały się także młodziczki Masovii, Laura Gronkiewicz i Olga Krzemińska, które w grze deblowej wywalczyły srebrny medal. Rywalizację w grze pojedynczej Laura ukończyła z brązowym medalem. I wreszcie najmłodsi zawodnicy Krzysztof Krajewski i Jakub Czapski. Startując w kategorii młodzika młodszego z równie dużym zaangażowaniem, jak starsi koledzy, wywalczyli srebrny medal w grze deblowej. Jednak cenniejszy od medali dla młodych sportowców okazał się uścisk ręki wręczającego je mistrza i olimpijczyka – Roberta Mateusiaka.
news: 20151114_183158.jpgnews: 20151114_190054.jpg
Puchar Kujaw
news: Puchar Kujaw.jpgPUCHAR KUJAW
10 października w Solcu Kujawskim odbył się IV Ogólnopolski Turniej Badmintona o Puchar Kujaw. Udział w nim wzięła reprezentacja Klubu Sportowego Masovia: Krzysztof Krajewski, Laura Gronkiewicz, Kamil Sokołowski, Mikołaj Jastrzębski oraz Maciej i Michał Gomoła. Rywalizacja toczyła się w trzech kategoriach wiekowych do 13, 15 i do 17 lat. „Na medal” spisali się juniorzy młodsi. Zawodnicy trenera Adama Załęskiego w swojej kategorii wiekowej wygrali praktycznie wszystko co było do zdobycia. W grze pojedynczej mężczyzn zajęli całe podium. Na pierwszym stopniu stanął Maciek Gomoła, a tuż za nim na drugim jego brat Michal Gomoła. Trzeci stopien zajęli wspólnie Kamil Sokołowski i Mikołaj Jastrzębski. W grze podwójnej płoccy badmintoniści również okazali się bezkonkurencyjni. Turniej wygrali bracia Gomoła, którzy w finale pokonali kolegów z Klubu – parę Sokołowski – Jastrzębski. Doskonale spisała się także młodziczka KS Masovii. Laura Gronkiewicz w grze pojedynczej zaciętą rywalizację zakończyła na trzecim miejscu. Kolejny start naszych zawodników już za 24 października na Międzynarodowym Turnieju Mazovia Cup.
news: Puchar Kujaw (2).jpg
Warsaw Open

news: 12095057_309952299175539_6906590105261281246_o.jpg WARSZAW OPEN

W dniu 4 października reprezentacja Klubu Sportowego Masovia Płock wzięła udział w ogólnopolskim turnieju badmintona wchodzącego w skład rocznej XXVII edycji „Harcownik Warsaw Open”. Grupa zawodników w składzie: Olga Krzemińska, Laura Gronkiewicz, Miłosz Kaim, Mikołaj Jastrzębski oraz Maciek i Michał Gomoła na co dzień trenująca pod okiem trenera Adama Załęskiego i tym razem zakończyła rywalizację z bardzo dobrymi wynikami.
W kategorii młodzików
1. Laura Gronkiewicz (singiel ) - IV-VI miejsce
2. Olga Krzemińska (mikst) – IV miejse (w parze z Kacprem Linke)
3. Gronkiewicz/Krzemińska (debel) – IV miejsce

W kategorii juniorów młodszych:
1. Michał Gomoła/Maciej Gomoła (debel) – I miejsce
2. Miłosz Kaim (singiel) – III miejsce, I miejsce (mikst z Anetą Gadomską)
3. Maciej Gomoła (singiel) – V miejsce
4. Mikołaj Jastrzębski (debel) – IV miejsce z Mikołajem Jóźwiakiem

turniej

news: 064-001.jpg Dwa turnieje trzy razy na podium

Niemałymi sukcesami pochwalić się mogą płoccy młodzi badmintoniści trenujący w Klubie sportowym Masovia pod okiem trenera Adama Załęskiego. W ciągu ostatnich dwóch tygodni wystartowali w dwóch ogólnopolskich turniejach i trzy razy stanęli na podium. Trzecie miejsce zajął debel dziewcząt , Laura Gronkiewicz i Olga Krzemińska oraz debel chłopców, Jakub Czapski i Krzysztof Krajewski, w zmaganiach na Ogólnopolskim Turnieju Młodzików i Młodzików Młodszych 19 września w Słupcy. Za tydzień 25 września reprezentacja Masovi w składzie: Kamil Sokołowski, Miłosz Kaim, Maciej i Michał Gomoła, Mikołaj Jastrzębski oraz Krzysztof Krajewski, wspierana przez swego trenera wzięła udział w jednej z bardziej prestiżowych imprez sportowych Międzynarodowym Turnieju Badmintona „ Pucharze Gór Świętokrzyskich„ rozgrywanym w Suchedniowie. Turniej ten w ciągu ostatnich lat wyrobił sobie dużą renomę i cieszy się wielkim zainteresowaniem. Tegoroczna jedenasta edycja zgromadziła około 300 zawodników z siedmiu państw. Oprócz czołowych badmintonistów z niemal wszystkich województw naszego kraju w rywalizacji wzięły udział reprezentacje Czech, Słowacji, Ukrainy, Białorusi, Litwy i Łotwy. Mecze rozgrywane były w trzech kategoriach wiekowych do 11, 13 i 17 lat. Jeśli chodzi o siedemnastolatków puchar i brązowy medal wywalczyli w grze deblowej mężczyzn bracia Maciej i Michał Gomoła, którzy w półfinale ulegli zwycięzcom. Jest to duży sukces zawodników płockiego klubu zważywszy na silną międzynarodową obsadę turnieju. Wszystkim młodym zawodnikom Klubu Masovia dziękujemy z a wzorową sportową postawę, gratulujemy sukcesów i wspaniałej walki, a trenerowi Adamowi Załęskiemu za wsparcie podczas zmagań.

news: ooooooooooo.JPG

Zaproszenie na turniej

news: lotka.jpg Klub Sportowy Masovia           

pragnie zaprosić wszystkich sympatyków badmintona na otwarty turniej organizowany  pod hasłem ”Zdrowo, sportowo, aktywnie - cykl turniejów badmintona". Impreza odbędzie się dnia                   27 czerwca (sobota) w hali sportowej przy Zespole Szkół    numer 2 w Płocku przy ulicy Chopina 62. W rywalizacji mogą wziąć udział wszyscy chętni  w każdym wieku. Rozgrywki rozpoczną się o godzinie 10.00.  Zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w turnieju, gwarantujemy doskonałą zabawę połączoną ze sportową rywalizacją. Impreza współfinansowana jest ze środków miasta Płocka.

news: ump.jpg

Walne zebranie sprawozdawczo - wyborcze
newsyWalne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze
członków Klubu odbędzie się 27 czerwca 2015 roku o godzinie 14:00 w hali sportowej Zespołu Szkół nr 2 w Płocku przy ul. Chopina 62.Medalowy weekend

news: DSC_0002.jpgMedalowy weekend

W dniach 15 – 16 listopada 2014 roku na warszawskim Gocławiu zostały rozegrane dwa Ogólnopolskie Turnieje Badmintona zaliczane do rankingu Polskiego Związku Badmintona. Obydwa zdecydowanie należy zaliczyć do udanych dla biorących w nich udział zawodników Klubu Sportowego Masovia Płock, trenujących pod okiem trenera Adama Załęskiego. Pierwszego dnia do rywalizacji stanęli zawodnicy do lat 13. W tej kategorii wystartowały dwie zawodniczki płockiego Klubu Laura Gronkiewicz i Olga Krzemińska. Pierwsza z nich zajęła trzecie miejsce w grze pojedynczej, zaś grając w parze deblowej dziewczęta stanęły na najwyższym stopniu podium. Drugi dzień rywalizacji był równie udany. Zmagania rozpoczęli sportowcy do lat 17. Tu swoich sił próbowali Maciej Gomoła i Miłosz Kaim. Ostatecznie, partnerując sobie w grze deblowej, zajęli drugie miejsce. W grze pojedynczej zaś Miłosz zakończyłrozgrywki na trzecim medalowym miejscu.

news: DSC_0004.jpg

Mazovia Junior Cup
news: DSC_0040.JPG

XIV MIĘDZYNARODOWE MISTRZOSTWA                MAZOWSZA

W dniach 24-26 październik w hali Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji w Płońsku odbyły się już po raz czternasty Międzynarodowe Mistrzostwa Mazowsza zwane Mazovia Junior Cup 2014, w którym wzięli udział zawodnicy Klubu Sportowego Masovia Płock. Poza Mistrzostwami Polski są to najważniejsze zawody badmintonowe w naszym kraju, w których biorą udział najlepsi zawodnicy z nad Wisły. W tym roku do Płońska zawitało ok. 300 sportowców z blisko 60 klubów z różnych zakątków Polski i z zagranicy. W tym gronie bardzo dobrze zaprezentował się zawodnik KS Masovii Płock – Jakub Czapski. Kuba startował w kategorii do lat 11 i zajął świetne drugie miejsce! Inni zawodnicy z Masovii po zaciętych pojedynkach przegrali po jednym meczu grupowym i niestety odpadli z dalszej rywalizacji po pierwszej fazie turnieju. Gratulujemy Kubie i czekamy na dalsze sukcesy naszych młodych badmintonistów.


Wspierają nas

Polecamy