środa, 13 Listopad 2019
Nawigacja
Strona główna
Klub informacje
Kalendarium
Nasze bannerki

Galeria zdjęć

Polski Związek Badmintona
Badminton World
Badminton Europe

Polacy za granicą

Lista newsów
Kontakt
Szukaj

Login
Sekcja badmintona
Treningi dla dzieci
Amatorzy
Sekcja brydża
Informacje
Badminton w Płocku
MKS MDK
UKS 70
Losowa Fotka
Mistrzostwa Polski Drużyn Mieszanych

Images: DMPDM.jpgW miniony weekend w Żyrakowie odbyły się Mistrzostwa Polski Województw Drużyn Mieszanych w dwóch kategoriach wiekowych junior młodszy i młodzik młodszy. W juniorach młodszych w drużynie MAZOWIECKIE II u boku naszych zawodników Miłosza Kaim i Braci Gomoła stanęły dziewczęta z Akademii Badmintona Roberta Mateusiaka Olga Miksza i Ida Wiśniewska.
Niewiele zabrakło do podium . Mecz o trzecie miejsce z druzyną z Podkarpacia zakończył się wynikiem 3 : 2. Ostatecznie grupa MAZOWIECKIE II uplasowała się na IV miejscu w Polsce!

ABMR

Images: ABRM.jpgMedalowa  sobota

W sobotę 20 lutego 2016 roku w Warszawie odbył się drugi z kolei Ogólnopolski Turniej Badmintona organizowany przez Akademię Roberta Mateusiaka – polskiego olimpijczyka i Mistrza Europy w grze mieszanej. Młodzi sportowcy rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych: juniorów młodszych, młodzików i młodzików młodszych. W turnieju udział wzięli także podopieczni trenera Adama Załęskiego z Klubu Sportowego Masovia. Płoccy badmintoniści motywowani obecnością polskiego mistrza rywalizację zakończyli z dorobkiem siedmiu medali. W kategorii młodzików w grze podwójnej dziewcząt III miejsce zajęły Laura Gronkiewicz i Olga Krzemińska, która jednocześnie w parze z Kacprem Linke z Klubu Akro-Bad Warszawa zajęli II miejsce w grze mieszanej. Natomiast w kategorii juniorów młodszych w grze pojedynczej równorzędne trzecie miejsce zajęli Miłosz Kaim i Maciej Gomoła. W grach podwójnych zawodnicy KS Masovia okazali się bezkonkurencyjni. Triumfowali Maciej Gomoła i Michał Gomoła, drugie miejsce zajął Miłosz Kaim w parze z Norbertem Świerk z Klubu UKS Aktywna Piątka Przemyśl. Trzecie miejsce zajęli także płoccy badmintoniści Kamil Sokołowski i Mikołaj Jastrzębski. Równie dobrze zawodnicy Masovii spisali się w grach mieszanych. Miejsce II zajął Miłosz Kaim w parze z Idą Wiśniewską z ABRM Warszawa. Miejsce III równorzędnie zajęli Maciej Gomoła z Olgą Mikszą z ABRM Warszawa oraz Michał Gomoła z Anetą Gadomską z Akro-Bad Warszawa. Wszystkie punkty zdobyte przez młodych, płockich sportowców w czasie turnieju zaliczane są do ogólnej klasyfikacji Polskiego Związku Badmintona
Treningi

 

news: lotka.jpg

Klub Sportowy Masovia pragnie zaprosić wszystkich chętnych, dzieci, młodzież i dorosłych, do udziału w zajęciach sekcji badmintona. . Szczegóły  klub@ksmasovia.pl lub pod numerem telefonu 693173681

POKAZY
news: POKAZY.png
MP

news: 20151220_192646.jpg

Brązowy medal Drużynowych Mistrzostw Polski !!!

W Głubczycach 19-20 grudnia na hali ZOKiS odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych i Młodzików Młodszych w Badmintonie. Płocki Klub Masovia przystąpił do turnieju wystawiając dwie drużyny: juniorów młodszych i młodzików młodszych. Zmagania na hali trwały dwa dni i przyniosły sporo emocji. Płoccy podopieczni trenera Adama Załęskiego wykazali się dużą determinacją i zaangażowaniem. Znakomicie wystąpiła drużyna juniorów młodszych w składzie: Miłosz Kaim, Kamil Sokołowski oraz Michał i Maciej Gomoła, którzy ostatecznie wywalczyli brązowy medal. Jest to pierwszy medal tych zawodników na turnieju rangi mistrzowskiej. Gratulacje!!!

 

Images: DMP (2).jpg

 

 

ABMR
news: 20151114_173707.jpg

14 listopada 2015 roku w Warszawie odbył się Ogólnopolski Turniej Badmintona, którego organizatorem była Akademia Badmintona Roberta Mateusiaka – olimpijczyka z Sydney, Aten, Pekinu i Londynu; Mistrza Europy (2012) w grze mieszanej. Udział w zawodach wzięła ośmioosobowa reprezentacja Klubu Sportowego Masovia .Płoccy sportowcy motywowani obecnością polskiego mistrza rywalizację w turnieju zakończyli z doskonałym wynikiem. W sumie zdobyli osiem medali. I tak w kategorii juniora młodszego złoty medal w grze deblowej wywalczyli Maciej i Michał Gomoła, srebro – Miłosz Kaim, zaś brąz Kamil Sokołowski, obaj z partnerami z innych klubów. Także brązowy krążek wywalczył Mikołaj Jastrzębski w grze mieszanej. Równie dobrze nasi juniorzy młodsi spisali się w grze pojedynczej, zdobywając srebrny (Miłosz Kaim) i brązowy medal ( Maciej Gomoła). Doskonałą grą popisały się także młodziczki Masovii, Laura Gronkiewicz i Olga Krzemińska, które w grze deblowej wywalczyły srebrny medal. Rywalizację w grze pojedynczej Laura ukończyła z brązowym medalem. I wreszcie najmłodsi zawodnicy Krzysztof Krajewski i Jakub Czapski. Startując w kategorii młodzika młodszego z równie dużym zaangażowaniem, jak starsi koledzy, wywalczyli srebrny medal w grze deblowej. Jednak cenniejszy od medali dla młodych sportowców okazał się uścisk ręki wręczającego je mistrza i olimpijczyka – Roberta Mateusiaka.
news: 20151114_183158.jpgnews: 20151114_190054.jpg
Puchar Kujaw
news: Puchar Kujaw.jpgPUCHAR KUJAW
10 października w Solcu Kujawskim odbył się IV Ogólnopolski Turniej Badmintona o Puchar Kujaw. Udział w nim wzięła reprezentacja Klubu Sportowego Masovia: Krzysztof Krajewski, Laura Gronkiewicz, Kamil Sokołowski, Mikołaj Jastrzębski oraz Maciej i Michał Gomoła. Rywalizacja toczyła się w trzech kategoriach wiekowych do 13, 15 i do 17 lat. „Na medal” spisali się juniorzy młodsi. Zawodnicy trenera Adama Załęskiego w swojej kategorii wiekowej wygrali praktycznie wszystko co było do zdobycia. W grze pojedynczej mężczyzn zajęli całe podium. Na pierwszym stopniu stanął Maciek Gomoła, a tuż za nim na drugim jego brat Michal Gomoła. Trzeci stopien zajęli wspólnie Kamil Sokołowski i Mikołaj Jastrzębski. W grze podwójnej płoccy badmintoniści również okazali się bezkonkurencyjni. Turniej wygrali bracia Gomoła, którzy w finale pokonali kolegów z Klubu – parę Sokołowski – Jastrzębski. Doskonale spisała się także młodziczka KS Masovii. Laura Gronkiewicz w grze pojedynczej zaciętą rywalizację zakończyła na trzecim miejscu. Kolejny start naszych zawodników już za 24 października na Międzynarodowym Turnieju Mazovia Cup.
news: Puchar Kujaw (2).jpg
Warsaw Open

news: 12095057_309952299175539_6906590105261281246_o.jpg WARSZAW OPEN

W dniu 4 października reprezentacja Klubu Sportowego Masovia Płock wzięła udział w ogólnopolskim turnieju badmintona wchodzącego w skład rocznej XXVII edycji „Harcownik Warsaw Open”. Grupa zawodników w składzie: Olga Krzemińska, Laura Gronkiewicz, Miłosz Kaim, Mikołaj Jastrzębski oraz Maciek i Michał Gomoła na co dzień trenująca pod okiem trenera Adama Załęskiego i tym razem zakończyła rywalizację z bardzo dobrymi wynikami.
W kategorii młodzików
1. Laura Gronkiewicz (singiel ) - IV-VI miejsce
2. Olga Krzemińska (mikst) – IV miejse (w parze z Kacprem Linke)
3. Gronkiewicz/Krzemińska (debel) – IV miejsce

W kategorii juniorów młodszych:
1. Michał Gomoła/Maciej Gomoła (debel) – I miejsce
2. Miłosz Kaim (singiel) – III miejsce, I miejsce (mikst z Anetą Gadomską)
3. Maciej Gomoła (singiel) – V miejsce
4. Mikołaj Jastrzębski (debel) – IV miejsce z Mikołajem Jóźwiakiem

turniej

news: 064-001.jpg Dwa turnieje trzy razy na podium

Niemałymi sukcesami pochwalić się mogą płoccy młodzi badmintoniści trenujący w Klubie sportowym Masovia pod okiem trenera Adama Załęskiego. W ciągu ostatnich dwóch tygodni wystartowali w dwóch ogólnopolskich turniejach i trzy razy stanęli na podium. Trzecie miejsce zajął debel dziewcząt , Laura Gronkiewicz i Olga Krzemińska oraz debel chłopców, Jakub Czapski i Krzysztof Krajewski, w zmaganiach na Ogólnopolskim Turnieju Młodzików i Młodzików Młodszych 19 września w Słupcy. Za tydzień 25 września reprezentacja Masovi w składzie: Kamil Sokołowski, Miłosz Kaim, Maciej i Michał Gomoła, Mikołaj Jastrzębski oraz Krzysztof Krajewski, wspierana przez swego trenera wzięła udział w jednej z bardziej prestiżowych imprez sportowych Międzynarodowym Turnieju Badmintona „ Pucharze Gór Świętokrzyskich„ rozgrywanym w Suchedniowie. Turniej ten w ciągu ostatnich lat wyrobił sobie dużą renomę i cieszy się wielkim zainteresowaniem. Tegoroczna jedenasta edycja zgromadziła około 300 zawodników z siedmiu państw. Oprócz czołowych badmintonistów z niemal wszystkich województw naszego kraju w rywalizacji wzięły udział reprezentacje Czech, Słowacji, Ukrainy, Białorusi, Litwy i Łotwy. Mecze rozgrywane były w trzech kategoriach wiekowych do 11, 13 i 17 lat. Jeśli chodzi o siedemnastolatków puchar i brązowy medal wywalczyli w grze deblowej mężczyzn bracia Maciej i Michał Gomoła, którzy w półfinale ulegli zwycięzcom. Jest to duży sukces zawodników płockiego klubu zważywszy na silną międzynarodową obsadę turnieju. Wszystkim młodym zawodnikom Klubu Masovia dziękujemy z a wzorową sportową postawę, gratulujemy sukcesów i wspaniałej walki, a trenerowi Adamowi Załęskiemu za wsparcie podczas zmagań.

news: ooooooooooo.JPG

Zaproszenie na turniej

news: lotka.jpg Klub Sportowy Masovia           

pragnie zaprosić wszystkich sympatyków badmintona na otwarty turniej organizowany  pod hasłem ”Zdrowo, sportowo, aktywnie - cykl turniejów badmintona". Impreza odbędzie się dnia                   27 czerwca (sobota) w hali sportowej przy Zespole Szkół    numer 2 w Płocku przy ulicy Chopina 62. W rywalizacji mogą wziąć udział wszyscy chętni  w każdym wieku. Rozgrywki rozpoczną się o godzinie 10.00.  Zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w turnieju, gwarantujemy doskonałą zabawę połączoną ze sportową rywalizacją. Impreza współfinansowana jest ze środków miasta Płocka.

news: ump.jpg

Walne zebranie sprawozdawczo - wyborcze
newsyWalne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze
członków Klubu odbędzie się 27 czerwca 2015 roku o godzinie 14:00 w hali sportowej Zespołu Szkół nr 2 w Płocku przy ul. Chopina 62.Wspierają nas

Polecamy