Czwartek, 24 Wrzesień 2020
Nawigacja
Strona główna
Klub informacje
Kalendarium
Nasze bannerki

Galeria zdjęć

Polski Związek Badmintona
Badminton World
Badminton Europe

Polacy za granicą

Lista newsów
Kontakt
Szukaj

Login
Sekcja badmintona
Treningi dla dzieci
Amatorzy
Sekcja brydża
Informacje
Badminton w Płocku
MKS MDK
UKS 70
Losowa Fotka
Grand Prix Gold

news: lotka.jpgGRAND PRIX GOLD

W pierwszy weekend października 2016 roku w Lubinie (woj. dolnośląskie) odbył się jeden z dwóch turniejów badmintonowych Grand Prix Gold. Zawody tej rangi rozegrane zostały po raz pierwszy w historii Polskiego Związku Badmintona i były punktowane na poziomie Mistrzostw Polski. To prestiżowe rozgrywki, na których spotkali się najlepsi zawodnicy z naszego kraju. Turniej toczył się według nowej formuły. System „grupowo – grupowy” Grand Prix odbywał się z podziałem na dwie grupy A i B oraz możliwością rywalizowania tylko w dwóch typach gier. Prawo startu otrzymali jedynie zawodnicy zajmujący czołowe lokaty na listach rankingowych PZBaD. Wśród wyróżnionych badmintonistów znaleźli się młodzi sportowcy Klubu Sportowego Masovia, trenujący pod okiem trenera Adama Załęskiego: Maciej i Michał Gomoła, Miłosz Kaim, Kamil Sokołowski, Laura Gronkiewicz oraz Olga Krzemińska. W kategorii juniorów U-19 dobrze spisali się bracia Maciej i Michał Gomoła, którzy w grze deblowej zajęli wysoką IV lokatę w grupie A. Oprócz tego pierwszy z nich wywalczył pierwszą pozycję w grze singlowej w grupie B. Doskonale poradziła sobie Laura, która w kategorii U – 15 w grze pojedynczej grupy A rywalizację zakończyła na IV miejscu. Wyniki te tym bardziej cieszą, iż były to pierwsze tak elitarne zawody, na których spotkali się wszyscy czołowi młodzi badmintoniści Polski.


https://www.youtube.com/watch?v=98h5wJRIYI4


Mistrzostwa Europy Seniorów

Images: mms_img178856945.jpgW dniach 18-24 września 2016 roku w malowniczej miejscowości Podcetrtek na Słowenii rozegrane zostały Mistrzostwa Europy Seniorów w badmintonie. W zawodach uczestniczyło 1013 badmintonistów w wieku od 35 do ponad 70 lat z 28 państw. Polskę reprezentowała grupa 39 sportowców, z której 3 stanęła na podium zdobywając trzy medale:

- brązowy w grze pojedynczej mężczyzn w kategorii 70+  - Paweł Gasz

- brązowy w grze pojedynczej kobiet w kategorii 45+  - Barbara Kulanty

- złoty w grze podwójnej kobiet w kategorii 45+  - Barbara Kulanty/ Dorota Grzejdak

Najwięcej tytułów mistrzowskich zdobyli badmintoniści Anglii, Dani, Niemiec, Francji i Szwecji. Zauważalna jest ich dominacja w Europie.
Nasz klub reprezentowała Magdalena Koba, która wystąpiła w grze mieszanej w parze z Tomaszem Stopa w kat.40+. Magda z Tomkiem w pierwszej rundzie pokonali parę z Chorwacji Damir Skorup/Lidija Petrinovic w setach 21:14, 21:13. W kolejnej rundzie ulegli mikstowi francuskiemu Fabrice Bernabe/ Stephanie Thomas w setach 21:10, 21:12. Warto przy tej okazji wspomnieć, że Francuz w dalszych zmaganiach wywalczył tytuł Mistrza Europy w kat. 40+ w grze singlowej.


" Dla mnie Mistrzostwa Europy to nie tylko sportowe zmagania na korcie, ale przede wszystkim wielka przyjemność uczestniczenia w wydarzeniu łączącym ludzi ,dla których badminton jest największą życiową pasją. Oczywiście, u jednych celem nadrzędnym jest wynik sportowy, dla innych sam fakt rywalizacji na poziomie międzynarodowym, podczas gdy dla jeszcze innych zawody te są okazją do podtrzymania wieloletnich sportowych przyjaźni. W tym również, nie tylko rywalizacji i medalach, dopatruję się piękna sportu i jego wielkiej siły"- powiedziała po turnieju Magda.Zdjęcia: nr 2 : Złote medalistki: Barbara Kulanty i Dorota Grzejdak nr 3: Fabrice Bernabe

Images: mms_img103918034 (1).jpg Images: mms_img-236237068.jpg

Aktywni razem

Images: Rodzinny.jpg AKTYWNI RAZEM

24 września 2016 roku w hal sportowej Gimnazjum numer 5 w Płocku odbył się drugi rodzinny turniej badmintona z cyklu „Aktywni razem”. W rywalizacji brały udział dwuosobowe zespoły rodzinne. Startujący mierzyli się ze sobą w grach pojedynczych i podwójnych. Uczestnikom naszego turnieju oraz kibicom towarzyszyły prawdziwie sportowe emocje. Jak zwykle spotkania przebiegały w rodzinnej i przyjaznej atmosferze. Uśmiech nie opuszczał graczy, bez względu na wynik meczu, gdyż liczyła się przede wszystkim doskonała zabawa.Turniej dofinansowany był ze środków Urzędu Miasta Płocka.

Gratulacje dla Wszystkich!!!
Zapraszamy ponownie! Mamy nadzieję, iż w przyszłym roku uda nam się ponownie zorganizować rodzinny turniej i spotkać z Wami wszystkimi:)

 

Images: ump.jpg

Solec Kujawski
Images: SOLEC KUJAWSKI.jpgZŁOTA DZIEWCZYNA
W weekend (17-18.09) grupa naszych zawodników pojechała do Solca Kujawskiego na Ogólnopolski Turniej Młodzików o "Puchar Kujaw" . Zdecydowanie najlepiej zaprezentowała się Laura Gronkiewicz, która w sumie wywalczyła trzy medale : złoty w grze pojedynczej i deblowej w parze z Olgą Krzemińską oraz srebrny w grze mieszanej w parze z Szymonem Bromka. BRAWO!!!!
Aktywni razem
news: doodle-badminton-sport-52689225.jpg AKTYWNI RAZEM
Klub Sportowy Masovia serdecznie zaprasza wszystkich chętnych do udziału w drugim z cyklu rodzinnych turniejów badmintona. Odbędzie się on 24 września 2016 roku o godzinie 10.00 w hali sportowej Gimnazjum numer 5 w Płocku przy ulicy Królowej Jadwigi 4. Będzie to doskonała okazja do promowania aktywnego, zdrowego stylu życia i wspólnego spędzenia wolnego czasu. Turniej będzie rozgrywany w parach, które stanowi rodzic/starsze rodzeństwo plus dziecko w wieku szkolnym (szczegóły w regulaminie poniżej ). Gwarantujemy świetną zabawę w duchu sportowej rywalizacji. Udział jest całkowicie bezpłatny.  Impreza dofinansowana jest ze środków Urządu Miasta Płocka.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU!!!!

Images: ump.jpg

Aktywni razem
Images: 20160618_103002.jpg
AKTYWNI RAZEM

18 czerwca 2016 roku w Sali gimnastycznej Gimnazjum numer 5 w Płocku odbył się pierwszy rodzinny turniej badmintona z cyklu „Aktywni razem”. W rywalizacji brały udział dwuosobowe zespoły rodzinne. Startujący mierzyli się ze sobą w grach pojedynczych i podwójnych. Uczestnikom naszego turnieju oraz kibicom towarzyszyły prawdziwie sportowe emocje. Jednak spotkania przebiegały w rodzinnej i przyjaznej atmosferze. Uśmiech nie opuszczał graczy, bez względu na wynik meczu, gdyż liczyła się przede wszystkim doskonała zabawa.Turniej dofinansowany był ze środków Urzędu Miasta Płocka.

Gratulacje dla Wszystkich!!!
Zapraszamy ponownie!

 

Images: 20160618_135710.jpg
Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych
news: IMPJM..jpgImages: 13411912_1107559855981977_1890603515297334722_o.jpg
Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych

Świetny weekend w Ornecie na zakończenie sezonu dla KS Masovia Płock! Wróciliśmy z Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych z brązowym medalem! To zasługa Macieja i Michała Gomoła. Ogromne gratulacje dla nich. Bardzo ciężko pracowali na ten sukces i za tą wykonaną pracę serdecznie im dziękujemy... i czekamy na więcej. ;) Bardzo dobry turniej rozegrał również Miłosz Kaim, który minimalnie przegrał mecz o półfinał. Zostawił na boisku całe serce, ale niestety nieznacznie uległ przeciwnikowi. Miłosz trenuje bardzo ciężko i głęboko wierzymy, że w niedalekiej przyszłości będzie w stanie wygrywać z najlepszymi. Reszta ekipy, czyli Kamil Sokołowski i Mikołaj Jastrzębski mieli mniej szczęścia, ale również dziękuję im bardzo za zaangażowanie i walkę oraz za cały przepracowany sezon. Gratulujemy wszystkim medalistom Mistrzostw Polski!
Images: IMPJM.jpg
Mistrzostwa Polski Seniorów
news: ADASIE..jpg
INDYWIDUALNE MISTRZOSTWA POLSKI SENIORÓW


Z dwoma srebrnymi medalami wrócili z rozegranych w Gdańsku w dniach 4-5

czerwca 2016 roku XXXVII  Indywidualnych Mistrzostw Polski Seniorów nasi
klubowi koledzy - Adam Załęski i Adam Kosz. Płocczanie wystąpili w
finale gry podwójnej mężczyzn w kategorii 30+. Ponadto, Adam Załęski
zaprezentował się także w finale gry pojedynczej mężczyzn w tej samej
kategorii.

Adamowi Załęskiemu, dla którego była to pierwsza tego typu impreza w
karierze, gratulujemy tym bardziej, że na co dzień pełni obowiązki
trenera wszystkich grup wiekowych płockiego klubu Masovia.

"Jestem pod wrażeniem gry chłopaków w niedzielnych pojedynkach
finałowych! Czuję się zbudowana ich postawą, ambicją oraz tym, że
reprezentują barwy  Masovii"! - powiedziała po zakończonych zawodach
obecna w Gdańsku Magdalena Koba  występująca w roli obserwatora zawodniczka KS Masovia  -
"Naprawdę zabrakło niewiele...W deblu
przeciwko
zdecydowanym faworytom, utytułowanej na arenach międzynarodowych parze
Hankiewicz/Dołhan gra była bardzo wyrównana i dostarczyła
niecodziennych emocji . To był świetny, szybki pojedynek..." Adasie"
przegrali w 3 setach, ale udało im się porwać zgromadzoną licznie przy
korcie  publiczność prezentując zagrania z pogranicza badmintonowej
ekwilibrystyki ".
-"Blisko było także w finale singla. Adamowi Załęskiemu do złota
zabrakło  trzech punktów...Przy stanie 18-16 w trzecim secie jego przeciwnik  Rafał
Kasprów zmienił lotkę,  co mogło mieć wpływ na kilka minimalnych autów
i błędów po stronie Adama. Ostatecznie to Rafał stanął na najwyższym
stopniu podium " - relacjonowała Magda.

Cieszą wysokie miejsca zajęte przez naszych kolegów. Cieszy duch walki i
sportowa postawa, którą dedykujemy trenującej w klubie młodzieży.


news: ADASIE.jpg
Aktywni razem
news: doodle-badminton-sport-52689225.jpg AKTYWNI RAZEM
Klub Sportowy Masovia serdecznie zaprasza wszystkich chętnych do udziału w pierwszym z cyklu rodzinnych turniejów badmintona. Będzie się on składał z dwóch imprez. Pierwsza odbędzie się 18 czerwca 2016 roku o godzinie 10.00 w hali sportowej Gimnazjum numer 5 w Płocku przy ulicy Królowej Jadwigi 4. Będzie to doskonała okazja do promowania aktywnego, zdrowego stylu życia i wspólnego spędzenia wolnego czasu. Turniej będzie rozgrywany w parach, które stanowi rodzic/starsze rodzeństwo plus dziecko w wieku szkolnym (szczegóły w regulaminie poniżej ). Gwarantujemy świetną zabawę w duchu sportowej rywalizacji. Udział jest całkowicie bezpłatny.  Impreza dofinansowana jest ze środków Urządu Miasta Płocka.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU!!!!

Images: ump.jpg

Liga Młodzików
news: 2016MPLMB-Uczestnicy.JPG

Międzyszkolna Płocka Liga Młodzików Badmintona2016.

Finał Sezonu IX rozegrany.

20 maja 2016 roku w Zespole Szkół Technicznych w Płocku rozegrany został finał IX edycji Międzyszkolnej Ligi Młodzików Badmintona. Wzięło w nim udział 40 zawodników z jedenastu szkół podstawowych. Mecze rozgrywano w czterech kategoriach wiekowych młodzików i dzieci. W rywalizacji chłopców zdecydowany prym wiedli zawodnicy naszego klubu. W finale kategorii młodzików mistrzem okazał się Jakub Czapski pokonując swojego klubowego kolegę Krzysztofa Krajewskiego. W walce o trzecie miejsce Mateusz Maślanka w trzech setach uległ zawodnikowi z Goleszyna. Równie zacięty okazał się mecz finałowy chłopców w młodszej kategorii. Ostatecznie mistrzostwo po trzysetowym pojedynku wywalczył Aleksander Gomoła.

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów sportowych!!!!!!!!!

 

 

news: 2016MPLMB-KMC.jpgnews: 2016MPLMB-KDC.jpg

Turniej
news: DSC_0006[1].JPG
23 kwietnia w podwarszawskiej Zielonce odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w badmintonie. W rywalizacji z zawodnikami z województwa mazowieckiego i warmińsko-mazurskiego Klub Sportowy Masovia reprezentowała czwórka zawodników: Laura Gronkiewicz, Olga Krzemińska, Jakub Czapski oraz Krzysztof Krajewski. Bardzo dobry występ zanotowały dziewczęta, które w grze podwójnej zajęły drugie miejsce nieznacznie przegrywając w finale z zawodniczkami z Warszawy. W grze pojedynczej Laura i Olga dotarły do półfinału, co jest świetnym wynikiem w perspektywie zbliżających się Mistrzostw Polski Młodzików, które odbędą się w Suwałkach za 3 tygodnie. Blisko zwycięstwa w półfinale była Laura, która po emocjonującym pojedynku przegrała nieznacznie w 3 secie 21:19. Kuba z Krzyśkiem pojechali na Mistrzostwa jako młodzicy młodsi, czyli grali z zawodnikami starszymi od siebie o co najmniej 3 lata, więc zbierali cenne doświadczenie. Miłą niespodziankę sprawił Jakub, który w pierwszej rundzie wyeliminował zawodnika rozstawionego z numerem 3. Cieszymy się z sukcesów zawodników KS Masovia Płock i liczymy na więcej. :) Już za 2 tygodnie juniorzy młodsi pojadą na turniej Grand Prix Polski do Bierunia. Trzymajcie kciuki. :)

Wspierają nas

Polecamy