Wtorek, 24 Maj 2022
Nawigacja
Strona główna
Klub informacje
Kalendarium
Nasze bannerki

Galeria zdjęć

Polski Związek Badmintona
Badminton World
Badminton Europe

Polacy za granicą

Lista newsów
Kontakt
Szukaj

Login
Sekcja badmintona
Treningi dla dzieci
Amatorzy
Sekcja brydża
Informacje
Badminton w Płocku
MKS MDK
UKS 70
Losowa Fotka
Treningi w wakacje.
Od 3 sierpnia 2020r. zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na treningi badmintona do Szkoły Podstawowej nr 3 w Płocku. Zajęcia odbywać się będą w te same dni i w tych samych godzinach co dotychczas. W razie pytań prosimy o kontakt.
W sprawie zajęć dla dorosłych (amatorów) - 889-141-560
W sprawie zajęć dla dzieci i młodzieży - 609-457-227

Images: zajecia.png
Wznawiamy treningi!
Niezmiernie miło jest nam poinformować, że po przerwie spowodowanej pandemią wznawiamy treningi. Treningi dla początkujących dzieci będą odbywać się bez zmian (wtorek i środa) od godziny 18:00 do godziny 19:10 (skrócenie 20 minut wynikające z obostrzeń). Przypominam, że nie możemy korzystać z szatni, więc dzieci muszą być już przebrane na zajęcia. Do zobaczenia! :)
Adam Załęski powołany do sztabu trenerskich kadr młodzieżowych.
Miło nam poinformować, że nasz trener, Adam Załęski, został powołany przez Zarząd Polskiego Związku Badmintona do sztabu trenerskiego Kadry Narodowej Juniorów Młodszych. Trener z Płocka będzie miał za zadanie wyszukiwać najzdolniejszych zawodników w kraju do lat 17 i z nimi pracować na konsultacjach, turniejach i obozach. Życzymy trenerowi Adamowi Załęskiemu samych sukcesów i serdecznie gratulujemy.

Images: 0001.jpg

Złoto dla Maćka Gomoła i Laury Gronkiewicz na turnieju Grand Prix Elity - II Memoriał Stefana Pawlukiewicza w Suchedniowie!
Ze złotymi medalami wracają z Suchedniowa zawodnicy KS Masovia Płock - Laura Gronkiewicz i Maciej Gomoła, którzy pierwsze miejsce w grze mieszanej wywalczyli podczas turnieju Grand Prix Elity (II Memoriał Stefana Pawlukiewicza) rozgrywanego w ramach 16. Międzynarodowego Pucharu Gór Świętokrzyskich.
W samej tylko kategorii "Elita" wystartowało 70 zawodników i zawodniczek z całej Polski natomiast wszystkich zawodników było 217. Badmintoniści przyjechali z różnych zakątków Polski. Od Gdyni czy Gdańska poprzez Białystok, Przemyśl i na Jelenie Górze kończąc. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie o czym świadczy obecność dużej liczby zawodników występujących na co dzień w klubach rywalizujących w naszej rodzimej "Lotto Ekstralidze".
Turniej był bardzo wymagający o czym mogą świadczyć minuty spędzone na korcie przez naszych zawodników. Maciek rozegrał 10 pojedynków spędzając na korcie ponad 5 godzin, natomiast jego klubowa koleżanka i partnerka mikstowa Laura zagrała 8 spotkań, co dało prawie 4 godziny gry na korcie. Zawodnicy KS Masovia Płock przez cały turniej prezentowali równą, bardzo wysoką dyspozycję.
W finale nasz mikst wygrał z doświadczoną parą Michał Walentek (BKS Kolejarz Częstochowa) / Magdalena Okupniak (AZSUM Łódź) - 21:17, 21:8.
Nie można zapomnieć o trzecim reprezentancie KS Masovia Płock, Michale Gomoła. Brat bliźniak Maćka po rozegraniu z urazem kostki 3 pojedynków kolejne mecze musiał oddać walkowerem, gdyż ból się nasilał i ryzyko związane z pogłębieniem urazu było zbyt duże. Teraz czeka zawodnika 3 tygodniowa przerwa od treningów, gdyż okazało się, że kostka jest skręcona i naderwane są więzadła stawu skokowego.
Michałowi życzymy szybkiego powrotu do zdrowia i na kort, a Maćkowi i Laurze jeszcze raz serdecznie gratulujemy zwycięstwa w tak ważnej imprezie! :)

Images: Stefan1.jpgImages: Stefan2.jpgImages: Stefan3.jpgImages: Stefan4.jpg
III miejsce Laury Gronkiewicz w Zielonce w turnieju Grand Prix!
15 i 16 lutego do Zielonki zjechali najlepsi zawodnicy i zawodniczki z całej Polski w kategorii junior (U-19) i młodzik (U-15). W turnieju Grand Prix, bo o takim tutaj mowa, wzięła udział zawodniczka KS Masovia Płock Laura Gronkiewicz, która zajęła III miejsce w grze pojedynczej w kategorii junior.
Po wygraniu wszystkich pojedynków w pierwszej fazie turnieju nasza zawodniczka w ćwierćfinale natrafiła na faworytkę turnieju, zawodniczkę z Suwałk - Anastasiya Khomich. Niestety pochodząca z Białorusi zawodniczka reprezentująca na co dzień klub SKB Suwałki musiała ze względu na uraz mecz z Laurą odpuścić. W półfinale na zawodniczkę z Płocka czekała bardzo groźna zawodniczka z Białegostoku - Aleksandra Radziszewska. Bo bardzo dobrej pierwszej odsłonie, gdzie Laura praktycznie przez całego seta prowadziła, końcówka należała jednak do badmintonistki Klubu Sportowego Hubal Białystok. Drugi set, mimo walki do samego końca Laura przegrała i tym samym zakończyła turniej na III miejscu. Badmintonistka z Płocka zagrała jeszcze w grze podwójnej w parze z Izabelą Kamola (UKS Badminton Stare Babice). Po dobrej grze ostatecznie Laura z Izą zajęły II miejsce w grupie i zakończyły zawody na pierwsze fazie turnieju. Gratulujemy i życzymy dalszych suksesow.

Images: Zielonka.jpg
Images: Zielonka2.jpg
Nabór uzupełniający!
Klub Sportowy Masovia Płock ogłasza nabór uzupełniający do sekcji badmintona. Nabór skierowany jest do dzieci ze szkół podstawowych (I-VIII klasa).
Jednocześnie zachęcamy osoby dorosłe do spróbowania swoich sił na korcie badmintonowym i wzięcia udziału w zajęciach dla amatorów organizowanych przez KS Masovia Płock. W razie pytań, proszę dzwońcie...
W sprawie sekcji dla dzieci - 609457227
W sprawie sekcji dla dorosłych - 889141560

Pozdrawiamy i widzimy się na korcie :)

Images: ump.jpg
Złoto i srebro Laury Gronkiewicz w turnieju w niemieckim Bottrop!
Rewelacyjnie zakończyła rok 2019 zawodniczka KS Masovia Płock - Laura Gronkiewicz. W zawodach rozgrywanych w niemieckim Bottrop w dniach 28-29.12.19r. Laura zwyciężyła w grze mieszanej (z partnerem René Sieveneck) oraz zajęła drugie miejsce w grze podwójnej (z partnerką Hanna Siepmann). Zawody były rozgrywane tylko w grach podwójnych i mieszanych, gdzie wystartowało 250 zawodników i zawodniczek. Badmintonistka z Płocka zagrała świetne zawody co nie umknęło uwadze lokalnym mediom... (czytaj więcej)

Images: Laura2.jpgImages: Laura1.jpg
WESOŁYCH ŚWIĄT I SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU!
Wesołych Świąt Bożego Narodzenia, dużo uśmiechu na twarzy, radości, szczęścia oraz wrażliwości. Wszystkiego co najlepsze w Nowym Roku dla trenerów, działaczy, zawodników, rodziców, sympatyków i wszystkich zaangażowanych w badmintona w Płocku i na całym Świecie. ;) Oby w nowym roku było nas coraz więcej. :)

Społeczność KS Masovia Płock

Images: wesolych_swiat_duza.jpg

Drużyna KS Masovia Płock z brązowym medalem Klubowych Mistrzostw Polski!
KS Masovia Płock w składzie: Michał Gomoła, Maciej Gomoła, Laura Gronkiewicz zdobyła brązowy medal rozgrywanych w dniach 13-15.12.19r. w Białymstoku Klubowych Mistrzostw Polski Młodzieżowców w Badmintonie! Jest to świetny rezultat na zakończenie pierwszej części sezonu, potwierdzający bardzo dobrą formę trenujących pod okiem Adama Załęskiego naszych zawodników... (czytaj więcej)Images: KMP2.JPGImages: KMP1.JPG
Za tydzień jedziemy powalczyć o medal Klubowych Mistrzostw Polski!
Z tymi drużynami zmierzymy się w walce o medale podczas Klubowych Mistrzostw Polski, które za tydzień odbędą się w Białymstoku. Forma rośnie, więc trzymajcie mocno kciuki! :)Images: 123losowanie.jpg


Debiut naszych młodych adeptów.
Dnia 22 listopada w hali ZST "70" odbyła się Płocko-Sierpecka Liga Badmintona. Są to zawody skierowane do dzieci w wieku szkolnym. Dużą grupę stanowiły dzieci trenujące na co dzień w KS Masovia Płock. Były to pierwsze zawody naszych młodych adeptów, więc chcielibyśmy wszystkich wymienić ;): Marysia Krzeszewska, Ania Majchrzak, Patrycja Michalska, Wojciech Kamiński, Oliwier Figiel, Aleksander Krynicki, Jarek Majchrzak, Maciej Sępiak, Jeremiasz Jagła... (czytaj więcej)
Images: PSLB.jpgImages: PSLB1.jpg
Wspierają nas

Polecamy