Wtorek, 24 Maj 2022
Nawigacja
Strona główna
Klub informacje
Kalendarium
Nasze bannerki

Galeria zdjęć

Polski Związek Badmintona
Badminton World
Badminton Europe

Polacy za granicą

Lista newsów
Kontakt
Szukaj

Login
Sekcja badmintona
Treningi dla dzieci
Amatorzy
Sekcja brydża
Informacje
Badminton w Płocku
MKS MDK
UKS 70
Losowa Fotka
Magdalena Koba przywozi złoto i srebro z Mistrzostw Polski Seniorów!
W dniach 4-6 czerwca w Jaworznie odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów. Nasz klub znakomicie reprezentowała Magdalena Koba, która ze Śląska przywiozła złoto i srebro!
Do Jaworzna zjechało się prawie 250 zawodników z różnych zakątków kraju, co już mogło wróżyć niesamowitą walkę o pozycje medalowe. Magda trafiła z formą idealnie, choć tydzień przed mistrzostwami podczas jednego z treningów stwierdziła z delikatną obawą, czy aby znakomita forma z treningu nie przyszła zbyt wcześnie i czy uda się ją utrzymać. Okazało się, że nasza zawodniczka formę utrzymała znakomicie zdobywając złoty krążek w grze mieszanej, oraz srebrny w grze podwójnej. Na szczególne wyróżnienie zasługuje złoty medal w grze mieszanej, gdzie w parze z Krzysztofem Walendą (MKS Garwolin) Magda nie oddała swoim rywalom choćby seta. W grze podwójnej, gdzie partnerką naszej zawodniczki była doświadczona Dorota Danielak (KKS Ruch Piotrków Trybunalski) nasz debel w finale musiał uznać wyższość multimedalistce Mistrzostw Polski i Europy - Dorocie Grzejdak z Sianowa i Justynie Grzybek (Zielona Góra).

Zapraszamy amatorów na zajęcia!
W końcu wróciliśmy! :) Na pewno przez siedzenie w domu przybyło Wam kilka kilogramów. ;)  Pomożemy w ich zgubieniu! :) Zapraszamy amatorów na zajęcia badmintona. Spróbujcie, a sami przekonacie się, że to świetna dyscyplina sportowa.
Terminy zajęć dla amatorów:
Wtorek - 19:30-21:00
Piątek - 18:00-19:30

Więcej informacji pod numerem telefonu: 889-141-560

Nie zwlekajcie, przybywajcie! :)

Zajęcia są współfinansowane przez Urząd Miasta Płocka.

Images: zajecia.jpg
Smutna wiadomość - zmarł Dariusz Ambroziak
Ze smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 7 maja 2021 r. odszedł nasz kolega -
długoletni zawodnik Klubu Sportowego Masovia Płock, 
wielokrotny medalista Mistrzostw Polski w różnych kategoriach wiekowych, 
reprezentant Klubu w rozgrywkach ogólnopolskich, międzynarodowych oraz ligowych - Dariusz Ambroziak.
Dariusz pozostanie w naszej pamięci jako zawodnik oddany idei sportu i współzawodnictwa oraz dobry kolega. 
Zarząd Klubu Sportowego Masovia Płock, trenerzy, zawodnicy oraz cała społeczność klubu pragną złożyć najszczersze kondolencje i wyrazy współczucia rodzinie zmarłego.

1978 - 2021

Images: Darek Ambroziak.jpg
Ogłaszamy nabór uzupełniający!
Klub Sportowy Masovia Płock ogłasza nabór uzupełniający do sekcji badmintona. Nabór skierowany jest do dzieci ze szkół podstawowych (klasy I-III). Żeby zachęcić dzieci i ich rodziców podajemy poniżej kilka faktów na temat badmintona:
1. Moi Drodzy, jest to najszybsza dyscyplina sportowa na Świecie! I nie ma tu żadnej ściemy! Lotka uderzona przez najlepszych zawodników naszego globu osiąga zawrotną prędkość ponad 400 km/h!
2. Gra w badmintona wzmacnia mięśnie i poprawia sprawność fizyczną w wielu aspektach (wytrzymałość, szybość, zwrotność, skoczność, gibkość). Każde uderzenie w badmintonie angażuje wiele mięśni.
3. Gra w badmintona wzmacnia układ krwionośny, co powoduje zwiększenie wydolności organizmu.
4. Uprawianie tego sportu poprawia refleks oraz zdolności do koncentrowania się nad danym zadaniem. Cechy zdobyte podczas treningów badmintona przydają się w życiu codziennym.
5. Badminton jest sportem, który można uprawiać na każdym poziomie zaawansowania bez względu na poziom sprawności fizycznej. Daje on dużo radości już od samego początku.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu - 609457227


Pozdrawiamy i widzimy się na korcie :)

Images: gwiazdy.jpg
Wesołych Świąt! :)
Było dużo zabawy, uśmiechu i radości. Były również prezenty, upominki i ... słodycze. Ale na te ostatnie przymknijmy oko. ;) A to wszystko w ostatni treningoturniej ;) w tym roku. Dziękujemy wszystkim zawodniczkom i zawodnikom naszego klubu za systematyczność i zaangażowanie w treningi przez cały rok. Mimo pandemii udało nam się trenować, przez co mogliśmy podnosić nasze umiejętności. Napewno dużo pracy przed nami, ale biorąc pod uwagę fakt, że jest nas coraz więcej, widzimy potencjał i zrobimy wszystko co w naszej mocy, żeby Klub, czyli tak naprawdę Wy, cały czas się rozwijał realizując kolejne cele.
Wszystkim zawodnikom, działaczom, rodzicom i całej płockiej społeczności badmintonowej życzymy zdrowych, wesołych świąt w rodzinnej atmosferze i wszystkiego dobrego w nowym roku.
P.S. Przez zaostrzenie obostrzeń widzimy się prawdopodobnie dopiero 19 stycznia.

Galeria zdjęć dostępna na funpage'u KLUBU - https://www.facebook.com/Klub-Sportowy-Masovia-1529842650637546

Images: gwiazdy.jpg

Inauguracja rozgrywek 2. ligi badmintona.
Od 2 zwycięstw rozpoczęła drużyna KS Masovia Płock zmagania w 2. lidze badmintona. Pierwsze mecze odbyły się w Warszawie, a przeciwnikami naszych zawodników były drużyny ABRM 3 Warszawa oraz Malownicza Team. Z drużyną ABRM wygraliśmy 5:2, natomiast z Malowniczą Team 7:0. W pierwszy meczu 3 pojedynki kończyły się w 3 setach, co świadczy o dość wyrównanym przebiegu tego spotkania. Drużyna ABRM 3 Warszawa składająca się z młodych, obiecujących zawodników zaprezentowała się z dobrej strony, ale pewne zycięstwa pary deblowej Michał Gomoła/ Maciej Gomoła i singla Laury Gronkiewicz przepieczętowały zwycięstwo nad tą drużyną. W drugim pojedynku z drużyną Malownicza Team zawodnicy z Płocka zachowali więcej koncentracji i wygrali pewnie 7:0. Z bardzo dobrej strony zaprezentowała się Laura Gronkiewicz, która po dramatycznym pojedynku pokonała jedną z czołowych zawodniczek w Polsce - Anetę Gadomską. W tym miejscu warto podkreślić powrót po ponad 10 latach do drużyny z Płocka jednej z najbardziej utytułowanch zawodniczek w historii polskiego badmintona - Moniki Bieńkowskiej. Z Moniką w składzie możemy realnie myśleć o kolejnych awansach w hierarchii ligowej. Jeszcze raz chcielibyśmy jej podziękować za podjęcie decyzji o powrocie do naszej drużyny i chęć odbudowy płockiego badmintona w rozgrywkach ligowych. Badmintoniści KS Masovia Płock zrobili krok w stronę awansu do pierwszej ligi, a następna runda odbędzie się w styczniu. Szczegóły niebawem. Dodamy tylko, że w 2. lidze występują aż 24 drużyny, a awansują tylko dwie. Liczymy na kolejne dobre występy naszych badmintonistów i wierzymy, że w tym sezonie uda im się awansować do pierwszej ligi.

Szczegóły meczu z ABRM 3 Warszawa 5:2 https://www.tournamentsoftware.com/sport/teammatch.aspx?id=9A385D71-960B-4A79-8E9C-190D483B1430&match=14

Szczegóły meczu z MALOWNICZA TEAM 7:0 https://www.tournamentsoftware.com/sport/teammatch.aspx?id=9A385D71-960B-4A79-8E9C-190D483B1430&match=15

Galeria zdjęć
https://www.facebook.com/media/set/?vanity=1529842650637546&set=a.2803755736579558


Images: LIGA.jpg
3 złote medale na turnieju - WWL Badminton Yonex Cup 2020
Z 3 medalami z Zielonki wracają nasi zawodnicy z Turnieju Seniorów WWL Badminton Yonex Cup 2020. W grze mieszanej brązowy medal wywalczyła Magdalena Koba ze swoim parnterem - Krzysztofem Walendą, natomiast złoto w grze podwójnej zdobyli Adam Załęski i Adam Kosz. Ten pierwszy do swojego dorobku dodał jeszcze złoty krążek w grze pojedynczej. Na turnieju panowała świętna atmosfera, a w całych zawodach wzięło udział ponad 100 zawodników z całej Polski. Teraz zawodnicy naszego klubu szykują się do inauguracji rozgrywek 2 ligi. Naszymi przeciwnikami w piątkowe popołudnie będą zawodnicy ABRM 3 Warszawa (godz. 16:00) oraz Malownicza Team (godz. 18:00). Naszym celem jest awans do pierwszej ligi, więc trzymajcie mocno kciuki. :)

Skład KS Masovia Płock na I rundę rozgrywek II ligi:
1. Monika Bieńkowska
2. Laura Gronkiewicz
3. Michał Gomoła
4. Maciej Gomoła
5. Adam Kosz
6. Adam Załęski

Images: MarekRosa2.jpg

Images: MarekRosa1.jpg
Drugi turniej z cyklu - AKTYWNI RAZEM
W dniu 7 listopada został rozegrany drugi turniej z cyklu zawodów rodzinnych - "Aktywni razem" organizowanych przez nasz klub przy ogromnym wsparciu Urzędu Miasta Płocka. Ze względu na panującą sytuację turniej miał charakter wewnętrzny, co jednak nie przeszkodziło w zdrowej rywalizacji i dobrej zabawie. Przemyciliśmy jednego kibica, który aktywnie zagrzewał do walki dzieci. ;) Na niektórych zdjęciach jest widoczny, a raczej widoczna. :) Wszystkie dzieci wyszły z uśmiechem na twarzy i przede wszystkim z nagrodami, co niewątpliwie jest sukcesem organizatora. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim za przybycie w tych trudnych czasach. Kciuk w górę dla Urzędu Miasta Płocka. Dzięki! :)
Poniżej przedstawiamy zwycięzców poszczególnych kategorii:

DZIECI (chłopcy):
1. Leon Burda
2. Alek Krynicki
3. Wojtek Kamiński
4. Oliwier Eska

MŁODZICY (dziewczęta):
1. Zuzanna Więcek
2. Sandra Witkowska
3. Anna Majchrzak
4. Sofia Hemid (grała w starszej grupie)

MŁODZICY (chłopcy):
1. Maciej Sępiak
2. Antek Zgorzelski
3. Karol Gawliński
4. Jarosław Majchrzak

Images: Chilli1.jpg

Images: Chilli2.jpg

Images: Chilli3.jpg

Images: Chilli4.jpg


Turniej - "Aktywni Razem"
W dniu 24 października został rozegrany jeden z turniejów cyklu zawodów rodzinnych - "Aktywni razem" organizowanych przez nasz klub przy ogromnym wsparciu Urzędu Miasta Płocka. W zawodach wzięło udział prawie 40 zawodników, co w obecnej sytuacji pandemicznej może cieszyć. Oczywiście zawody odbyły się z zachowaniem restrykcji sanitarnych. Na turnieju panowała świetna atmosfera, gdzie dzieci świetnie się bawiły rywalizując w duchu fair-play. Dziękujemy za przybycie na zawody naszych przyjaciół z Sierpca - Klub UKS Serw Sierpc oraz dzieci z Brudzenia Dużego. Poniżej przedstawiamy zwycięzców poszczególnych kategorii:

ŻACY (dziewczęta):
1. Zuzanna Zielińska
2. Barbara Perzyńska
3. Gabriela Falińska

ŻACY (chłopcy):
1. Leon Burda
2. Wojciech Kamiński
3. Marcel Marszałek

DZIECI (dziewczęta):
1. Anna Majchrzak
2. Helena Kurzyńska
3. Sandra Witkowska

DZIECI (chłopcy):
1. Maksymilian Żmijewski
2. Antoni Zgorzelski
3. Piotr Kijewski

MŁODZICY (dziewczęta):
1. Julia Trębińska
2. Maria Kędzierska
3. Oliwia Krześniak

MŁODZICY (chłopcy):
1. Kajetan Żmijewski
2. Bartosz Szymański
3. Jeremiasz Jagła

Dziękujemy wszystkim uczęstnikom i gratulujemy zwycięzcom. Do zobaczenia na kolenych zawodach z tego cyklu. Niebawem informacje o kolejnych zawodach. Pozdrawiamy.

Images: pandemia.jpg
Images: pandemia 2.jpg
Images: pandemia 3.jpg
Images: pandemia 4.jpg
Images: pandemia 5.jpg

Ogłaszamy nabór do sekcji badmintona!
Chcesz spróbować swoich sił w najszybszej dyscyplinie sportowej na Świecie? Klub Sportowy Masovia Płock ogłasza nabór do sekcji badmintona. Nabór skierowany jest do dzieci ze szkół podstawowych (I-VIII klasa). Korzyści płynących z gry w badmintona jest bardzo wiele, więc zachęcamy wszystkich chętnych do kontaktu z nami w celu ustalenia szczegółów treningów.
Jednocześnie zachęcamy osoby dorosłe do spróbowania swoich sił na korcie badmintonowym i wzięcia udziału w zajęciach dla amatorów organizowanych przez KS Masovia Płock. W razie pytań, proszę dzwońcie...
W sprawie sekcji dla dzieci - 609457227
W sprawie sekcji dla dorosłych - 889141560

Pozdrawiamy i widzimy się na korcie :)

Images: zajecia.png
Przywozimy do Płocka 3 złote i 1 srebrny medal z Mistrzostw Polski Seniorów, które odbyły się w Sianowie!
Znakomity wynik osiągnęli zawodnicy naszego Klubu, którzy podczas 41. Mistrzostw Polski Seniorów w Sianowie zdobyli 3 złote i 1 srebrny medal! Magdalena Koba wraz ze swoim partnerem do gry mieszanej (Krzysztof Walenda - MKS Garwolin) zwyciężyli w kategorii +45, oraz zajęła drugie miejsce grając w parze z Eweliną Brachą. Adam Kosz wraz z Moniką Bieńkowską wygrali miksta w kategorii +40. Jeszcze jeden złoty medal dołożyła Monika grając w parze z zawodniczką gospodarzy, Dorotą Grzejdak. Zawodnicy naszego Klubu zdominowali gry w swoich kategoriach o czym świadczą poszczególne wyniki w drodze do finałów, które można prześledzić pod poniższym linkiem...
---> https://www.tournamentsoftware.com/sport/tournament?id=9985C2A8-7982-4E37-AFE9-F5347C14C5ED
Warto podreślić, że mimo pandemii i terminu wakacyjnego na Mistrzostwach Polski wystartowało bardzo dużo zawodników i zawodniczek (200). Jeszcze raz gratulujemy medali i czekamy z niecierpliwością na kolejne Mistrzostwa Polski, tym razem w kategorii Elita, Juniorów oraz Młodzieżowców.

Images: MPS2020(2).jpg

Images: MPS2020(3).jpg

Images: MPS2020(5).jpg

Images: MPS2020(1).jpg

Images: MPS2020(4).jpg/

Wspierają nas

Polecamy