środa, 26 Wrzesień 2018
Nawigacja
Strona główna
Klub informacje
Kalendarium
Nasze bannerki

Galeria zdjęć

Polski Związek Badmintona
Badminton World
Badminton Europe

Polacy za granicą

Lista newsów
Kontakt
Szukaj

Login
Sekcja badmintona
Treningi dla dzieci
Amatorzy
Sekcja brydża
Informacje
Badminton w Płocku
MKS MDK
UKS 70
Losowa Fotka
POM
news: POM@.jpg
W Płocku nie mamy sobie równych

W dniu 9 marca w ZST rozegrany został finał Płockiej Olimpiady Młodzieży w badmintonie. W tym sportowym maratonie ( rozegrano bowiem 186 pojedynków ) wzięło udział blisko 120 zawodników. Aż siedem medali padło łupem naszych zawodników. W najstarszej kategorii chłopców szkół ponadgimnazjalnych wszystkie medale podzielili między siebie Michał Gomoła - złoty, Kamil Sokołowski - srebrny i Maciek Gomoła - brązowy. Wśród dziewcząt ze szkół gimnazjalnych najlepsza okazała się Laura Gronkiewicz, zaś złoto w kategorii chłopców wywalczył Krzysztof Krajewski. Najmłodsi nasi zawodnicy również spisali się na medal. W kategorii szkół podstawowych klas V - VI złoty krążek stał się własnością Kuby Czapskiego, a srebrny Olka Gomoła.
Plebiscyt
Images: 16522130_1387243777964751_1301558758_o.jpg GŁOSUJEMY!!!


Dwóch naszych zawodników Maciek i Michał Gomoła zostało nominowanych do plebiscytu na Najpopularniejszego Sportowca w Płocku ,w kategorii NAJPOPULARNIEJSZY MŁODY TALENT. Jeśli chcielibyście pomóc im w uzyskaniu jak najlepszej lokaty to głosy można oddawać na dwa sposoby:

--- za pomocą kuponów (we wtorek 31 stycznia Gazeta Wyborcza wydrukuje pierwszy, kolejne w każdy piątek w „Magazynie Płockim”, lokalnym dodatku do „Gazety Wyborczej”). Należy je przynieść do redakcji GW do 6 marca do godz. 15 lub przesłać pocztą na adres: 09-400 Płock, ul. Królewiecka 12e.

głosowanie od 31.01 . 2017

-- można też wysyłać SMS-y. Każda nominacja do tytułu ma przypisany kod. Aby oddać głos w plebiscycie na swojego kandydata, należy wysłać SMS pod numer 71466 (koszt SMS-a – 1,23 zł z VAT), w treści wpisując PL(kropka)Kod kandydata,

Kod naszych chłopaków to PL.13

Z jednego numeru telefonu można wysłać dowolną liczbę wiadomości SMS :D . Głosowanie trwa do 5 marca do godz. 23.59.


Images: 16441587_661419384030108_635163900_n.jpg

Mamy już 80 lat!!!

news: 1(269)d.jpg

Mamy już 80 lat!!!

W tym roku mija 80 lat od założenia Klubu Sportowego Masovia. Choć nieco zapomniany, w cieniu innych miejskich klubów, sportowo śmiało może uchodzić za chlubę i wizytówkę najlepszych i najcenniejszych tradycji miasta. KS Masovia (rok zał.1936) jest drugim - po Płockim Towarzystwie Wioślarskim  Budowlani (rok zał. 1882) - najstarszym klubem sportowym w Płocku. Przez dziesięciolecia zrzeszeni w klubie sportowcy z dumą i powodzeniem wypełniali misję ambasadora miasta i Polski na arenach krajowych i międzynarodowych. Dzisiaj mało kto już pamięta o 13 sekcjach sportowych i zawodnikach podziwianych w Płocku przy okazji meczów nieobecnych już na sportowej mapie Płocka sekcji bokserskiej i hokeja na lodzie czy wyścigów drużyny motorowej. Spośród wszystkich dyscyplin piszących na przestrzeni dziesięcioleci historię KS Masovia (piłka ręczna, piłka nożna, siatkówka, strzelectwo, lekka atletyka, tenis stołowy, szachy, brydż sportowy) chlubną tradycję i pamięć o klubie czynnie podtrzymuje dzisiaj jedynie sekcja badmintona.

news: 1(177).jpg
Masovia Junior Cup
news: 20161015_170641.jpgMasovia Junior Cup

W dniach 14 – 16 października 2016 roku w Zielonce koło Warszawy rozegrany został już po raz szesnasty turniej badmintona Mazovia Junior Cup Międzynarodowe Mistrzostwa Mazowsza. Wzięło w nich udział blisko 350 młodych zawodników. Najlepsi badmintoniści naszego kraju oraz Białorusi, Ukrainy i Niemiec rywalizowali o miejsce na podium w pięciu kategoriach wiekowych. Posypały się medale dla Klubu Sportowego Masovia Płock. W tych prestiżowych zawodach wystartowała liczna reprezentacja naszego Klubu w składzie: Miłosz Kaim, Maciej i Michał Gomoła, Kamil Sokołowski, Laura Gronkiewicz, Olga Krzemińska, Mikołaj Jastrzębski, Krzysztof Krajewski i Jakub Czapski. Podopieczni trenera Adama Załęskiego startowali w grach singlowych, deblowych i mieszanych. W sumie wywalczyli siedem medali. Doskonale spisali się juniorzy U- 19. Dwa złote medale stały się udziałem Miłosza Kaim, który triumfował w grze pojedynczej i mieszanej w parze z badmintonistką z innego Klubu. Srebro przypadło Michałowi Gomoła, który wraz z bratem Maciejem wywalczył także krążek tego samego koloru w grze deblowej. Dwa brązowe medale zdobył Kamil Sokołowski w grze singlowej i mieszanej również z partnerką z innego Klubu. W kategorii U – 15 doskonale spisały się dziewczęta. Laura i Olga grające grę podwójną rywalizację zakończyły z brązowym medalem. Wszyscy nasi zawodnicy zaprezentowali się z jak najlepszej strony, rozgrywając zacięte pojedynki na bardzo wysokim poziomie, walcząc do ostatniej lotki meczowej i zdobywając cenne doświadczenie sportowe. Cieszą dobre wyniki oraz sportowa postawa naszych zawodników w tak prestiżowych zawodach.

news: 20161015_170346.jpg

Grand Prix Gold

news: lotka.jpgGRAND PRIX GOLD

W pierwszy weekend października 2016 roku w Lubinie (woj. dolnośląskie) odbył się jeden z dwóch turniejów badmintonowych Grand Prix Gold. Zawody tej rangi rozegrane zostały po raz pierwszy w historii Polskiego Związku Badmintona i były punktowane na poziomie Mistrzostw Polski. To prestiżowe rozgrywki, na których spotkali się najlepsi zawodnicy z naszego kraju. Turniej toczył się według nowej formuły. System „grupowo – grupowy” Grand Prix odbywał się z podziałem na dwie grupy A i B oraz możliwością rywalizowania tylko w dwóch typach gier. Prawo startu otrzymali jedynie zawodnicy zajmujący czołowe lokaty na listach rankingowych PZBaD. Wśród wyróżnionych badmintonistów znaleźli się młodzi sportowcy Klubu Sportowego Masovia, trenujący pod okiem trenera Adama Załęskiego: Maciej i Michał Gomoła, Miłosz Kaim, Kamil Sokołowski, Laura Gronkiewicz oraz Olga Krzemińska. W kategorii juniorów U-19 dobrze spisali się bracia Maciej i Michał Gomoła, którzy w grze deblowej zajęli wysoką IV lokatę w grupie A. Oprócz tego pierwszy z nich wywalczył pierwszą pozycję w grze singlowej w grupie B. Doskonale poradziła sobie Laura, która w kategorii U – 15 w grze pojedynczej grupy A rywalizację zakończyła na IV miejscu. Wyniki te tym bardziej cieszą, iż były to pierwsze tak elitarne zawody, na których spotkali się wszyscy czołowi młodzi badmintoniści Polski.


https://www.youtube.com/watch?v=98h5wJRIYI4


Mistrzostwa Europy Seniorów

Images: mms_img178856945.jpgW dniach 18-24 września 2016 roku w malowniczej miejscowości Podcetrtek na Słowenii rozegrane zostały Mistrzostwa Europy Seniorów w badmintonie. W zawodach uczestniczyło 1013 badmintonistów w wieku od 35 do ponad 70 lat z 28 państw. Polskę reprezentowała grupa 39 sportowców, z której 3 stanęła na podium zdobywając trzy medale:

- brązowy w grze pojedynczej mężczyzn w kategorii 70+  - Paweł Gasz

- brązowy w grze pojedynczej kobiet w kategorii 45+  - Barbara Kulanty

- złoty w grze podwójnej kobiet w kategorii 45+  - Barbara Kulanty/ Dorota Grzejdak

Najwięcej tytułów mistrzowskich zdobyli badmintoniści Anglii, Dani, Niemiec, Francji i Szwecji. Zauważalna jest ich dominacja w Europie.
Nasz klub reprezentowała Magdalena Koba, która wystąpiła w grze mieszanej w parze z Tomaszem Stopa w kat.40+. Magda z Tomkiem w pierwszej rundzie pokonali parę z Chorwacji Damir Skorup/Lidija Petrinovic w setach 21:14, 21:13. W kolejnej rundzie ulegli mikstowi francuskiemu Fabrice Bernabe/ Stephanie Thomas w setach 21:10, 21:12. Warto przy tej okazji wspomnieć, że Francuz w dalszych zmaganiach wywalczył tytuł Mistrza Europy w kat. 40+ w grze singlowej.


" Dla mnie Mistrzostwa Europy to nie tylko sportowe zmagania na korcie, ale przede wszystkim wielka przyjemność uczestniczenia w wydarzeniu łączącym ludzi ,dla których badminton jest największą życiową pasją. Oczywiście, u jednych celem nadrzędnym jest wynik sportowy, dla innych sam fakt rywalizacji na poziomie międzynarodowym, podczas gdy dla jeszcze innych zawody te są okazją do podtrzymania wieloletnich sportowych przyjaźni. W tym również, nie tylko rywalizacji i medalach, dopatruję się piękna sportu i jego wielkiej siły"- powiedziała po turnieju Magda.Zdjęcia: nr 2 : Złote medalistki: Barbara Kulanty i Dorota Grzejdak nr 3: Fabrice Bernabe

Images: mms_img103918034 (1).jpg Images: mms_img-236237068.jpg

Aktywni razem

Images: Rodzinny.jpg AKTYWNI RAZEM

24 września 2016 roku w hal sportowej Gimnazjum numer 5 w Płocku odbył się drugi rodzinny turniej badmintona z cyklu „Aktywni razem”. W rywalizacji brały udział dwuosobowe zespoły rodzinne. Startujący mierzyli się ze sobą w grach pojedynczych i podwójnych. Uczestnikom naszego turnieju oraz kibicom towarzyszyły prawdziwie sportowe emocje. Jak zwykle spotkania przebiegały w rodzinnej i przyjaznej atmosferze. Uśmiech nie opuszczał graczy, bez względu na wynik meczu, gdyż liczyła się przede wszystkim doskonała zabawa.Turniej dofinansowany był ze środków Urzędu Miasta Płocka.

Gratulacje dla Wszystkich!!!
Zapraszamy ponownie! Mamy nadzieję, iż w przyszłym roku uda nam się ponownie zorganizować rodzinny turniej i spotkać z Wami wszystkimi:)

 

Images: ump.jpg

Solec Kujawski
Images: SOLEC KUJAWSKI.jpgZŁOTA DZIEWCZYNA
W weekend (17-18.09) grupa naszych zawodników pojechała do Solca Kujawskiego na Ogólnopolski Turniej Młodzików o "Puchar Kujaw" . Zdecydowanie najlepiej zaprezentowała się Laura Gronkiewicz, która w sumie wywalczyła trzy medale : złoty w grze pojedynczej i deblowej w parze z Olgą Krzemińską oraz srebrny w grze mieszanej w parze z Szymonem Bromka. BRAWO!!!!
Aktywni razem
news: doodle-badminton-sport-52689225.jpg AKTYWNI RAZEM
Klub Sportowy Masovia serdecznie zaprasza wszystkich chętnych do udziału w drugim z cyklu rodzinnych turniejów badmintona. Odbędzie się on 24 września 2016 roku o godzinie 10.00 w hali sportowej Gimnazjum numer 5 w Płocku przy ulicy Królowej Jadwigi 4. Będzie to doskonała okazja do promowania aktywnego, zdrowego stylu życia i wspólnego spędzenia wolnego czasu. Turniej będzie rozgrywany w parach, które stanowi rodzic/starsze rodzeństwo plus dziecko w wieku szkolnym (szczegóły w regulaminie poniżej ). Gwarantujemy świetną zabawę w duchu sportowej rywalizacji. Udział jest całkowicie bezpłatny.  Impreza dofinansowana jest ze środków Urządu Miasta Płocka.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU!!!!

Images: ump.jpg

Aktywni razem
Images: 20160618_103002.jpg
AKTYWNI RAZEM

18 czerwca 2016 roku w Sali gimnastycznej Gimnazjum numer 5 w Płocku odbył się pierwszy rodzinny turniej badmintona z cyklu „Aktywni razem”. W rywalizacji brały udział dwuosobowe zespoły rodzinne. Startujący mierzyli się ze sobą w grach pojedynczych i podwójnych. Uczestnikom naszego turnieju oraz kibicom towarzyszyły prawdziwie sportowe emocje. Jednak spotkania przebiegały w rodzinnej i przyjaznej atmosferze. Uśmiech nie opuszczał graczy, bez względu na wynik meczu, gdyż liczyła się przede wszystkim doskonała zabawa.Turniej dofinansowany był ze środków Urzędu Miasta Płocka.

Gratulacje dla Wszystkich!!!
Zapraszamy ponownie!

 

Images: 20160618_135710.jpg
Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych
news: IMPJM..jpgImages: 13411912_1107559855981977_1890603515297334722_o.jpg
Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych

Świetny weekend w Ornecie na zakończenie sezonu dla KS Masovia Płock! Wróciliśmy z Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych z brązowym medalem! To zasługa Macieja i Michała Gomoła. Ogromne gratulacje dla nich. Bardzo ciężko pracowali na ten sukces i za tą wykonaną pracę serdecznie im dziękujemy... i czekamy na więcej. ;) Bardzo dobry turniej rozegrał również Miłosz Kaim, który minimalnie przegrał mecz o półfinał. Zostawił na boisku całe serce, ale niestety nieznacznie uległ przeciwnikowi. Miłosz trenuje bardzo ciężko i głęboko wierzymy, że w niedalekiej przyszłości będzie w stanie wygrywać z najlepszymi. Reszta ekipy, czyli Kamil Sokołowski i Mikołaj Jastrzębski mieli mniej szczęścia, ale również dziękuję im bardzo za zaangażowanie i walkę oraz za cały przepracowany sezon. Gratulujemy wszystkim medalistom Mistrzostw Polski!
Images: IMPJM.jpg
Wspierają nas

Polecamy