Czwartek, 28 Maj 2020
Nawigacja
Strona główna
Klub informacje
Kalendarium
Nasze bannerki

Galeria zdjęć

Polski Związek Badmintona
Badminton World
Badminton Europe

Polacy za granicą

Lista newsów
Kontakt
Szukaj

Login
Sekcja badmintona
Treningi dla dzieci
Amatorzy
Sekcja brydża
Informacje
Badminton w Płocku
MKS MDK
UKS 70
Losowa Fotka
Zwycięstwo ze srebranymi medalistami Mistrzostw Europy!

Polscy badmintoniści pokonali reprezentację Anglii 3:2 w rewanżowym meczu towarzyskim rozegranym w warszawskiej hali "Arena Ursynów".
Pierwsze spotkanie odbyło się 6 listopada w angielskim Swindon i Polacy w mocno osłabionym składzie przegrali 0:5
Tym razem było zupełnie inaczej, gdyż w polskim zespole nie zabrakło najlepszych polskich zawodników, tj. Michała Łogosza, Robera Mateusiaka, czy Przemysława Wachy. Spotkanie wzbudziło ogromne zainteresowanie wśród kibiców i licznie zasiedli na trybunach hali "Arena Ursynów" by obejrzeć najlepszych badmintonistów w Europie.
W pierwszym meczu spotkał się nasz najlepszy polski mikst (Robert Mateusiak/Nadieżdża Kostiuczyk) ze srebrnym medalistą IO z Aten i mistrzem Świata, Nathanem Robertsonem i Jennifer Wallwork. Mecz był bardzo wyrównany i stojący na bardzo wysokim poziomie zakończony zwycięstwem naszego miksta.
W kolejnych grach, a były nimi gry singlowe Przemysław Wacha zwyciężył Rajifa Ouusepha 21:13, 21:16, zaś Anna Narel uległa Helen Davies 11:21, 17:21, tak więc po 3 grach było 2:1 dla Polski.
Do pełni szczęścia i zrewanżowaniu się Anglikom brakowało już tylko jednego zwycięstwa. I tego zwycięstwa wszyscy byli  pewni, bowiem na kort wyszedł nasz eksportowy debel, 3 krotni brązowi medaliści Mistrzostw Europy, Michał Łogosz i Robert Mateusiak. Naprzeciwko siatki stanęli David Lindley i Christopher Langridge. Polacy wygrali pewnie 21:14, 21:15 i tym samym dali zwycięstwo "biało-czerwonym", bo prowadzili już 3:1, a do końca spotkania pozostała ostatnia gra, debel kobiet.
Naprzeciwko Małgorzaty Kurdelskiej i Agnieszki Wojtowskiej stanęły Gabrielle White i Jennifer Wallwark. Dla ciekawostki tylko dodam, że Gabrielle to srebrna medalistka Mistrzostw Świata Juniorów w grze mieszanej z przed 2 lat. Polki grały dobrze, ale w końcówkach setów nie wytrzymywały długich wymian i musiały uznać wyższość Angielek 18:21, 15:21.
Mecz stał na bardzo wysokim poziomie, a w kilku słowach podsumować spotkanie próbował Bohgdan Włostowski (sekretarz generalny Polskiego Związku Badmintona):
"Jak każdy sukces, tak i ten cieszy, chociaż był to mecz towarzyski. Jednak każda ze stron bardzo się do tego spotkania przyłożyła. Trenerzy naszego zespołu - Chińczyk Chen Gang i Koreańczyk Young Man Kima - są zadowoleni z formy swych podopiecznych, a trzeba wiedzieć, że jest to okres ciężkich zajęć. Świetnie zagrali Przemysław Wacha oraz Robert Mateusiak z Michałem Łogoszem".

WYNIKI POSZCZEGÓLNYCH SPOTKAŃ:

gra mieszana
Robert Mateusiak, Nadieżda Kostiuczyk - Natan Robertson, Jennifer Wallwork 24:22, 21:18
gra pojedyncza mężczyzn
Przemysław Wacha - Rajif Ouuseph 21:13, 21:16
gra pojedyncza kobiet
Anna Narel - Helen Davies 11:21, 17:21
gra podwójna mężczyzn
Robert Mateusiak, Michał Łogosz - David Lindley, Christopher Langridge 21:15, 21:14
gra podwójna kobiet
Agnieszka Wojtkowska, Małgorzata Kurdelska - Jennifer Wallwork, Gavrielle White 21:18, 21:15

Wspierają nas

Polecamy