Czwartek, 16 Wrzesień 2021
Nawigacja
Strona główna
Klub informacje
Kalendarium
Nasze bannerki

Galeria zdjęć

Polski Związek Badmintona
Badminton World
Badminton Europe

Polacy za granicą

Lista newsów
Kontakt
Szukaj

Login
Sekcja badmintona
Treningi dla dzieci
Amatorzy
Sekcja brydża
Informacje
Badminton w Płocku
MKS MDK
UKS 70
Losowa Fotka
Złoto dla Maćka Gomoła i Laury Gronkiewicz na turnieju Grand Prix Elity - II Memoriał Stefana Pawlukiewicza w Suchedniowie!
Ze złotymi medalami wracają z Suchedniowa zawodnicy KS Masovia Płock - Laura Gronkiewicz i Maciej Gomoła, którzy pierwsze miejsce w grze mieszanej wywalczyli podczas turnieju Grand Prix Elity (II Memoriał Stefana Pawlukiewicza) rozgrywanego w ramach 16. Międzynarodowego Pucharu Gór Świętokrzyskich.
W samej tylko kategorii "Elita" wystartowało 70 zawodników i zawodniczek z całej Polski natomiast wszystkich zawodników było 217. Badmintoniści przyjechali z różnych zakątków Polski. Od Gdyni czy Gdańska poprzez Białystok, Przemyśl i na Jelenie Górze kończąc. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie o czym świadczy obecność dużej liczby zawodników występujących na co dzień w klubach rywalizujących w naszej rodzimej "Lotto Ekstralidze".
Turniej był bardzo wymagający o czym mogą świadczyć minuty spędzone na korcie przez naszych zawodników. Maciek rozegrał 10 pojedynków spędzając na korcie ponad 5 godzin, natomiast jego klubowa koleżanka i partnerka mikstowa Laura zagrała 8 spotkań, co dało prawie 4 godziny gry na korcie. Zawodnicy KS Masovia Płock przez cały turniej prezentowali równą, bardzo wysoką dyspozycję.
W finale nasz mikst wygrał z doświadczoną parą Michał Walentek (BKS Kolejarz Częstochowa) / Magdalena Okupniak (AZSUM Łódź) - 21:17, 21:8.
Nie można zapomnieć o trzecim reprezentancie KS Masovia Płock, Michale Gomoła. Brat bliźniak Maćka po rozegraniu z urazem kostki 3 pojedynków kolejne mecze musiał oddać walkowerem, gdyż ból się nasilał i ryzyko związane z pogłębieniem urazu było zbyt duże. Teraz czeka zawodnika 3 tygodniowa przerwa od treningów, gdyż okazało się, że kostka jest skręcona i naderwane są więzadła stawu skokowego.
Michałowi życzymy szybkiego powrotu do zdrowia i na kort, a Maćkowi i Laurze jeszcze raz serdecznie gratulujemy zwycięstwa w tak ważnej imprezie! :)

Images: Stefan1.jpgImages: Stefan2.jpgImages: Stefan3.jpgImages: Stefan4.jpg
Komentarze
Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Wspierają nas

Polecamy