Piątek, 17 Wrzesień 2021
Nawigacja
Strona główna
Klub informacje
Kalendarium
Nasze bannerki

Galeria zdjęć

Polski Związek Badmintona
Badminton World
Badminton Europe

Polacy za granicą

Lista newsów
Kontakt
Szukaj

Login
Sekcja badmintona
Treningi dla dzieci
Amatorzy
Sekcja brydża
Informacje
Badminton w Płocku
MKS MDK
UKS 70
Losowa Fotka
Drużyna KS Masovia Płock z brązowym medalem Klubowych Mistrzostw Polski!
Wszystkie drużyny rywalizujące w kategorii młodzieżowców prezentowały bardzo równy poziom i tak naprawdę do ostatniej kolejki nie można było wytypować medalistów.
Świadczą o tym wyniki między rywalizującymi ze sobą drużynami. We wszystkich spotkaniach na zakończenie widniał rezultat 3:2, co potwierdza, że poziom był bardzo wyrównany i tak naprawdę jedna gra decydowała o tym, kto w danym pojedynku odniesie zwycięstwo. Każda z drużyn w swoim składzie miała co najmniej jednego zawodnika grającego w Kadrze Narodowej Elity, a chyba największą gwiazdą mistrzostw była reprezentująca na co dzień Orlicz Suchedniów Wiktoria Dąbczyńska, która dzielnie walczy o kwalifikację do Igrzysk Olimpijskich - Tokio 2020. I właśnie przez walkę w turnieju kwalifikacyjnym w Mediolanie Wiktoria opuściła pierwszy dzień
mistrzostw i prosto z lotniska przyjechała do Białegostoku wesprzeć klub w którym się wychowała.
Wychowankowie Klubu Sportowego Masovia Płock, którzy swoje pierwsze kroki stawiali w Szkole Podstawowej nr 12 w Płocku, również pod okiem trenera Adama Załęskiego zaprezentowali bardzo wysoki poziom. Na potwierdzenie tych słów należy podkreślić, że Michał i Maciej w jednym z pojedynków w grze podwójnej zwyciężyli po bardzo dramatycznym mecz obecnych zawodników  Kadry Narodowej, trenujących na co dzień w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Warszawie. Nie gorzej grała Laura, która mimo tego, że była
najmłodszym uczestnikiem Mistrzostw w kategorii młodzieżowiec, grała bardzo dzielnie ogrywając w niektórych pojedynkach starsze i bardziej doświadczone przeciwniczki.
Teraz czas na zasłużony odpoyczynek i już od nowego roku zawodnicy z Płocka zaczną przygotowania do turniejów w drugiej części sezonu. A zaczną wcześniej, gdyż Laura Gronkiewicz pojedzie w połowie stycznia do Przemyśla na Międzynarodowe Mistrzostwa Polski, natomiast Michał z Maćkiem w tym samym terminie zagrają na turnieju elity rangi Grand Prix Polski. Trzymamy kciuki za kolejne sukcesy.

Komentarze
Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Wspierają nas

Polecamy